Dziewczyna z książką
Literatura

Książki dla nastolatek

Robisz coś dla siebie, czy dlatego, że inni tak robią? Na czytanie książek nigdy nie jest za późno. O ile marzenia o diademie odkłada się na półkę, o tyle książki zaczynają nas wciągać.

Czytamy cały czas

Wbrew pozorom, nasze oczy czytają obecnie o wiele więcej, niż oczy naszych rówieśników, choćby dwie dekady temu. Obecnie praktycznie wszystko, od reklam po posty na Instagramie wymaga od nas czytania. Nic więc dziwnego, że ponadprogramowa lektura jest mało atrakcyjna. Oto tytuły, które mogą to zmienić!

Złota klatka

Złot klatka, to nic innego jak książka o życiu w luksusie. Krążące tu i tam opowieści, o ładnych kobietach, bogatych mężczyznach, którym w życiu naprawdę nic nie brakuje. To wszystko pozory, bo o ile na początku sielanka ścielona pieniędzmi jest przyjemna, to na dłuższą metę okazuje się ślepym zaułkiem. Zamiast partnerstwa w małżeństwie, jest toksyczny związek. Zamiast samorealizacji i spełnienia w życiu, szaro złota rzeczywistość. Także uważaj czego pragniesz, bo przypadkiem możesz to dostać.

Łańcuch

Miłość rodzicielska jest silna i zdają sobie z tego sprawę, nie tylko latorośle. Wykorzystują to różne organizacje, a jedną z nich, jest właśnie tytułowy Łańcuch. By odzyskać córkę, Rachel musi porwać inne dziecko. Jej dziewczynka też została porwana, przez zdesperowaną matkę. System działa tak, aby kolejni sprawcy trzymali wszystko w tajemnicy, tak naprawdę do czasu, aż nie zadrą z nieodpowiednią osobą. Rachel jest zwykłą matką, przeciętną kobietą, ale drzemiący w niej potencjał budzi się do życia wraz z otrzymaniem telefonu o porwaniu.

Niepokorni: dziewczyna z ogrodu

Spotkali się i od tego momentu rany zaczęły się zabliźniać. Uczucia to coś, o czym powinniśmy częściej w życiu rozmawiać. Dwóch wyrzutków społecznych odnajduje się bardzo dobrze w swoim towarzystwie. Jak sobie z tym poradzą? Zresztą, przekonajcie się sami, czytając książkę.

Wiele ciekawych książek o życiu znajdziecie na https://www.gandalf.com.pl/okazje/mlodziezowe-hity//.

Nie wchodząc w szczegóły, autorzy książek niejednokrotnie sięgają po zdarzenia z własnego życia. Bardzo często, opisują historie znajomych, oplatając je ciekawą dla czytelnika fabułą i wypuszczając w świat. Czytając, możemy poczuć się jak bohater i albo być w zgodzie z jego wyborem albo wyobrazić sobie całkiem inną historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.