Dziewczynka koloruje obrazek przy biurku w pokoju
Rozwój

Kolorowanki – idealna forma rozrywki dla dzieci i dorosłych

Artykuł partnera.

Artystyczne, profesjonalnie rozrysowane kolorowanki, to coś więcej, niż tylko sprawdzona metoda rozrywki. To również świetne narzędzie antystresowe i edukacyjne, które docenią dzieci znajdujące się na różnych etapach rozwoju.

Bogata oferta kolorowanek = jeszcze więcej zabawy

Na stronie https://katarzynaduda.art/kolorowanki znajduje się mnóstwo kolorowanek, z których każda jest przypisana do określonej grupy tematycznej. Co ważne, są one dostępne w formacie PDF, dzięki czemu ich pobranie, wydrukowanie, a także archiwizowanie nie będzie sprawiać żadnych trudności. Mało tego! Każda z kolorowanek jest zaprojektowana i stworzona za pomocą specjalistycznego programu graficznego Procreate, dzięki któremu wyróżniają się one wyjątkowym, wręcz niecodziennym klimatem.

Dlaczego kolorowanki są fajne?

Często okazuje się, że etap kolorowania czarno – białych obrazków kończy się na szkole podstawowej. A szkoda, bo jest to jedno z najbardziej twórczych zajęć plastycznych, z jakim dziecko ma do czynienia. Kolorowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla określonej grupy osób. Wręcz przeciwnie – jest to rozrywka zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Dzięki kolorowankom można wyrazić siebie, swój styl, powiedzieć to, co w danym momencie się czuje, a także nauczyć się, jaką rolę w kompozycji posiadają określone barwy. Co więcej, istnieje szereg ciekawych technik kolorowania, które każde dziecko powinno poznać.

Kolorowanka pieska z balonami

Fot: KatarzynaDuda.art

Relaks, odprężenie i spokój

Kolorowanie malowanek to czynność, która z pewnością przyniesie sporo frajdy. Dzięki niej można się łatwiej skupić, odprężyć i w pewnym stopniu wypocząć po ciężkim dniu. Jeśli dodatkowo dziecko usłyszy, że wszystkie pola zostały przez nie zamalowane dokładnie, a nawet wzorowo, malowanie stanie się malucha prawdziwym źródłem inspiracji i radości. Dzięki tym skądinąd prostym ćwiczeniom, dziecko rozwinie swoją motorykę i pobudzi kreatywność. A przy okazji… będzie się świetnie bawić.

Do wyboru, do koloru

Dostępne na stronie https://katarzynaduda.art/kolorowanki malunki mają przeróżną formę, począwszy od prostych motywów przedstawiających ulubione postaci z bajek, aż po bardzo zaawansowane obrazy nawiązujące do świąt i wydarzeń religijnych. Co więcej, dziecko będzie mogło skorzystać z bogatego zestawu narzędzi do malowania, rysowania i zakreślania. Bądź co bądź, możliwości kolorowanek nie kończą się wyłącznie na kredkach. Można je przecież barwić za pomocą flamastrów, pisaków, farb i wielu innych przyborów plastycznych.

Podsumowując, malowanki to źródło radości dla każdego dziecka, ale też doskonały sposób na to, by pogłębić z nim emocjonalną więź.