Kobieta uczy się języka angielskiego
Nauka Rozwój

Kiedy zacząć uczyć się angielskiego?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest kluczowa, aby aby osiągnąć wymarzone cele zawodowe. Już najmłodsze dzieci uczą się języka angielskiego i potrafią w miarę sprawnie komunikować się w tym języku. Warto wiedzieć, kiedy najlepiej rozpocząć naukę, aby przyniosła ona najlepsze efekty.

W jaki sposób można uczyć małe dzieci języka obcego?

Specjaliści jednoznacznie określają, że naukę języka angielskiego powinno się rozpocząć jak najwcześniej. Dobrą praktyką jest śpiewanie lub mówienie wierszyków niemowlakom właśnie w języku obcym. W ten sposób mogą się one oswoić z obcą wymową bardzo wcześnie. Mózg małych dzieci przyjmuje najwięcej nowych informacji pomiędzy pierwszym a trzecim rokiem życia. Warto więc wykorzystać ten okres do rozpoczęcia przygody z nauką języka obcego. Dla maluchów przyswajanie nowych słów jest naturalne, nie boją się one poznawać nowych rzeczy i wymawiać nowych słów. Tak naprawdę bawi się językiem i próbuje korygować wszelkie błędy i niedociągnięcia.

W domowych warunkach warto także zastosować tego rodzaju metody. Dzieci bardzo dużo się uczą, także kiedy mówi się do nich po angielsku i przekazuje się im proste i nieskomplikowane komunikaty w tym języku. Dużo da słuchanie piosenek, a także używanie prostych zwrotów po angielsku do opisywania codziennych czynności.

Rozpoczynając przygodę z językiem angielskim warto zastosować również zabawki edukacyjne. Dają one dziecku frajdę, a także pomagają w poszerzeniu słownictwa. Dużą popularnością cieszy się np. miś, który mówi po polsku i po angielsku. Maluch z pewnością chętnie będzie powtarzał słowa wypowiedziane przez zabawkę.

Podczas nauki języka angielskiego z maluchami, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę ich naturalne predyspozycje. Niektóre dzieci szybciej się uczą przez ruch i aktywną zabawę, inne wolą słuchać bajek i piosenek. Podsuwając dziecku najlepszą i najbardziej dogodną dla niego formę, pomożemy mu i znacznie ułatwimy naukę. Z powodzeniem można bawić się np. w sklep w taki sposób, aby wykorzystać jak najwięcej angielskich nazw warzyw i owoców.

Nauka angielskiego dla najmłodszych w Szkole Columbus w Lublinie

Z pewnością warto rozpocząć naukę języka angielskiego już od najmłodszych lat. Dzieci, które wcześnie miały z nim styczność, zdecydowanie lepiej radzą sobie w szkole, a także nabywają lepszy akcent. Nie warto jednak zmuszać dziecka do nauki, wykonywać z nim męczących ćwiczeń i zadań typowych dla starszych uczniów. W ten sposób łatwo można je zniechęcić i sprawić, że nie będą chciały się rozwijać, a język obcy będzie się im kojarzył z przykrym obowiązkiem. Szkoła językowa Columbus w Lublinie, oferuje zajęcia przez zabawę nawet dla najmłodszych dzieci. Każde dziecko będzie zadowolone z indywidualnie dobranych metod, które zapamiętają jako wspaniałą rozrywkę.