Okna aluminiowe, pomieszczenie w stylu skandynawskim
Bez kategorii

Kiedy warto postawić na okna drewniano-aluminiowe?

Większość inwestorów w Polsce decyduje się nadal na okna PCV. Do dyspozycji są jednak inne konstrukcje stolarki okiennej, w tym okna drewniano-aluminiowe. Kiedy warto je zakupić?

Od rodzaju wybranych okien do domu jednorodzinnego lub innych budynków zależy nie tylko estetyka całej architektury, ale również szereg innych parametrów – komfort cieplny, ochrona przed włamaniami, funkcjonalność, trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Do wyboru mamy obecnie wiele różnych okien pod względem materiałów, które są na nie używane. Jedną z dostępnych propozycji są okna drewniano-aluminiowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Jak zbudowane są okna drewniano-aluminiowe?

Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się swoją podwójną konstrukcją – od wewnątrz znajduje się drewno naturalne, z kolei z zewnątrz okna pokryte jest ono specjalną nakładką aluminiową. Taka konstrukcja powoduje, że okna drewniano-aluminiowe są jednocześnie ciepłe, ciche, przyjazne dla środowiska naturalnego, bardzo estetyczne, a przy tym nie wymagają specjalnej konserwacji tak jak okna wykonane w całości z drewna. Nakładka aluminiowa zabezpiecza stolarkę przed czynnikami pogodowymi – opadami, niskimi i wysokimi temperaturami, promieniowaniem UV, które prowadzą do uszkodzenia struktury drewna i jego wypaczenia. Wówczas drewno musi być odpowiednio impregnowane – to dość kosztowna i czasochłonna praca. Dzięki nakładce aluminiowej nie trzeba jej prowadzić!

Gdzie warto zamontować okna drewniano-aluminiowe?

Zasadniczo, okna drewniano-aluminiowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie i można zamontować je w praktycznie każdym budynku – także wtedy, gdy planujemy większe przeszklenia lub przeszklenia o nietypowych kształtach, na przykład łuku, okręgu. Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe są bardzo ciepłe, dlatego świetnie sprawdzają się również w budynkach energooszczędnych oraz pasywnych, w których dąży się do jak najlepszej termoizolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.