kanały edukacyjne w internecie
Nauka

Kanały edukacyjne w internecie

Digitalizacja społeczeństwa spowodowała, że edukacja znacznie podniosła swoją skuteczność. Tradycyjne metody nauczania zostały zastąpione, a coraz to nowocześniejsze rozwiązania są na bieżąco testowane.

Film w edukacji

Jednym z ważnych kanałów edukacji są filmy. Nie chodzi wyłącznie o te wyreżyserowane, nagrywane są całe wykłady poświęcone wszystkim dziedzinom nauki. Influencerzy robią karierę na YouTubie, tworząc serię filmików popularnonaukowych, z których można się wiele nauczyć. Dziś spojrzymy na najciekawsze filmy i kanały edukacyjne oraz sprawdzimy, gdzie ich szukać.

Źródło filmów edukacyjnych

Jedno z pierwszych źródeł, do którego trafiliśmy jest strona Khna Academy, do tej pory najlepsza jaka powstała.

Khan Academy

Khan Academy obejmuje głównie edukację szkolną dla uczniów szkoły podstawowej, udostępniając nawet kilka tysięcy filmików z zakresu matematyki, fizyki, chemii, a nawet astronomii i ekonomii! Śmiało możesz je pokazać swojemu dziecku. Nie obawiaj się, fundacja Edukacja dla Przyszłości zadbała o to, aby na większości z filmów pojawiły się polskie napisy.

Dołączenie do Khan Academy jest zupełnie darmowe, wystarczy jedynie utworzyć konto. Historia tego kanału jest taka, że założyciel najpierw działał na You Tube, tworząc małe odcinki edukacyjnej serii. Wkrótce osiągnął olbrzymi sukces i tak powstał Khan Academy – organizacja non profit o międzynarodowym zasięgu.

YouTube

Wśród kanałów na YouTube wartych uwagi są Małgorzata Brodecka, Pan Belfer, Arlena Witt, Historia na Szybko, Uniwersytet SWPS. Oni również zajmują się tematyką edukacji szkolnej, dlatego w mig znajdziecie wszystkie interesujące tematy z nauki angielskiego matematyki, historii, biologii i pozostałych, szkolnych przedmiotów.

A co z pozostałymi? Przecież uczniowie i studenci nie zawsze odrabiają lekcje, a z pewnością mają znacznie więcej zainteresować niż klucze maturalne i egzaminy. Jednak tematyka popularnonaukowa również ma się świetnie!

Filmy z morałem

Takie filmy także są potrzebne. Jednak dzisiejszy rodzic musi wykazać się wielką sztuką i dozą cierpliwości, zanim znajdzie odpowiednią dla wieku dziecka bajkę z morałem, która nie zniweczy trudu rodzicielstwa. Do takich bajek na pewno należą Sekrety morza (2014) opowiadające o wartości rodziny, Fantastyczny Pan Lis (2009), Wall-E (2008) oraz Koralina i tajemnicze drzwi (2009). Najlepiej czytać recenzje blogów parentingowych, które szczerze dyskutują o edukacji swoich dzieci.

Artykuł powstał dzięki Sieci kin OH Kino z Wrocławia.

One thought on “Kanały edukacyjne w internecie

  1. Maniek pisze:

    Odkąd poznaliśmy KA i pozostałe kanały, młody dużo się podciągnął w nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.