Czemu warto posiadać tabliczkę adresową LED
Technologia

Jesteś właścicielem nieruchomości? Obowiązek jej oznakowania tabliczką adresową LED spoczywa na Tobie!

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o oznakowaniu posesji tabliczkami adresowymi. Wiele ludzi nie przestrzega tego obowiązku, a zdarza się, że może on uratować życie nasze oraz osób, które kochamy. Dlaczego nie należy go bagatelizować i co grozi nam za niezamieszczenie tabliczki z adresem na naszej elewacji? Czytajcie dalej!

Brak numeru? To problem!

Złe oznakowanie posesji lub, o zgrozo, jego całkowity brak stanowią niezwykle poważny problem. Część osób  uważa, że to nic nieznacząca i nieistotna fanaberia rządzących. Niekoniecznie. Dla służb ratowniczych, jak pogotowie, straż pożarna, policja – numer jest kluczowy. To on pozwala im dotrzeć do nas na czas, gdy czyjeś zdrowie bądź życie wisi na włosku. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda, a jakiekolwiek  uchybienia w poprawnym oznakowaniu posesji mogą być fatalne w skutkach i grożą konsekwencjami prawnymi.

To nasz obowiązek

Znakowanie posesji reguluje ustawa z 17.05.1989 o Prawie geodezyjnym i kartograficznym z poprawkami (Dz.U. nr 240 z 2005 poz 2027), w myśl której osoby zarządzające i właściciele nieruchomości są zobligowani do zamieszczenia tabliczki adresowej z numerem domu do maksymalnie 30 dni od oficjalnego otrzymania zawiadomienia o nadaniu wspomnianego wcześniej numeru. Niedopełnienie tego obywatelskiego obowiązku jest karalne. Jeśli nie zastosujemy się do wymagań ze strony zarządzających, podlegamy karze grzywny do 250 zł bądź naganie.

Czemu warto posiadać tabliczkę adresową LED na domu

Gdzie montuje się tabliczki adresowe?

Tabliczki adresowe powinno się montować na froncie nieruchomości, w dobrze oświetlonym i widocznym miejscu. W sytuacji, gdy nasz dom stoi w głębi działki i jest niewidoczny z drogi, naszym obowiązkiem jest zainstalowanie powtórzenia tabliczki bliżej drogi, np. na ogrodzeniu. Ważną kwestią, o której wielu ludzi zapomina jest oświetlenie tabliczki adresowej z numerem porządkowym. Musi być ona dobrze widoczna i czytelna także po zmroku. Rozwiązaniem tego problemu są zewnętrzne kinkiety, mocowane nad numerem lub podświetlane tabliczki adresowe LED.

Podświetlane tabliczki adresowe LED – co warto o nich wiedzieć?

Montaż tego typu rozwiązania jest bardzo prosty i intuicyjny, więc każdy z Was z pewnością sobie z nim poradzi. Przednią obudowę mocuje się zwykle jedynie na 2 śrubki, a tylną część dwoma kołkami bezpośrednio do betonu lub styropianu. Proces podświetlania w tego typu urządzeniach jest automatyczny, tzn. że po zamontowaniu numeru na budynku, absolutnie nie musicie martwić się o włączanie bądź wyłączanie go. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchowemu. Unikalny, modny i nowoczesny design w połączeniu z wygodą i odpornością na czynniki atmosferyczne – tabliczki adresowe LED to strzał w dziesiątkę.