kawa z ekspresu do kawy który stoi w kuchni
Dom i Rodzina

Jaki ekspres do kawy do domu

Artykuł partnera.

Nie jest tajemnicą, że kawa to najpopularniejszy poranny napój, towarzyszący śniadaniu w niemal każdym kraju, podobnie jak ciasta i desery. Komfort delektowania się pyszną kawą w domu jest bezcenny. Inwestycja w odpowiedni sprzęt, aby kawa zawsze smakowała jak z prawdziwej kawiarni, ma kluczowe znaczenie. Oferujemy porady dotyczące tego, jaki ekspres do kawy wybrać, aby odpowiadał Twoim potrzebom.

Ekspresy kolbowe

Ekspres kolbowy, nazywany również ręcznym lub mechanicznym wyróżnia się wyjątkowo prostą obsługą. Dzięki niemu w kilku prostych krokach możesz przygotować filiżankę kawy. Aby przygotować napar napełnij sitko zmieloną kawą, włóż je do kolby, a następnie postaw kolbę na ekspresie, aby zaparzyć. Ilość kawy, jaką możesz umieścić w sitku, zależy od jego głębokości. Zazwyczaj będziesz w stanie przygotować jedną lub dwie filiżanki kawy za pomocą kolbowego ekspresu do kawy. Przygotowanie dużej partii kawy może być niepraktyczne, jeśli przygotowujesz ją dla grupy, jeśli nie opróżnisz kolby po zaparzeniu.

Niektóre ekspresy kolbowe posiadają specjalną dyszę do spieniania mleka. Dzięki temu możemy przygotować bardziej mleczną kawę. Niektóre posiadają elektroniczny regulator temperatury wody, co jest korzystne i pozwala ustawić odpowiednie parametry. Wadą ekspresu kolbowego jest to, że nie posiada on wbudowanego młynka przez co do zaparzenia naparu musimy używać kawy mielonej lub musimy zmielić ziarna w osobnym młynku. Ekspresy kolbowe są popularne w kawiarniach i firmach gastronomicznych, a także wśród użytkowników domowych, którzy lubią sam proces parzenia kawy.

Ekspresy automatyczne

Osoby, które chcą nie posiadają smykałki baristy lub chcą jak najmniej uczestniczyć w parzeniu kawy, powinny wybrać ekspres automatyczny. Najnowsze ekspresy do kawy są w dużym stopniu zautomatyzowane. Pozwalają ustawić niektóre parametry (takie jak gęstość ziaren, ilość wody i temperatura, w której przygotowywany jest napój), aby stworzyć idealny napar. Automatyczne ekspresy do kawy są idealne dla osób, którym zależy na prostocie obsługi i wysokiej jakości kawie. Zawierają one również wbudowany młynek (ceramiczny lub stalowy), który kruszy ziarna tuż przed przygotowaniem kawy.

Automatyczne ekspresy do kawy wykorzystują wysokie ciśnienie podczas procesu parzenia, które zwykle wynosi od 15 do 20 barów. Wiele modeli posiada również dyszę do spieniania mleka lub automatyczny system spieniania mleka, co pozwala na tworzenie łagodniejszych napojów, takich jak latte czy cappuccino. Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany, czy otrzymać ekspres do kawy kolbowy czy automatyczny, zapoznaj się z naszą analizą. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem serwisu do kawy pamiętaj o jego regularnym serwisowaniu. AGM Partners oferuje profesjonalny serwis ekspresów do kawy w Rzeszowie.