nauka języka angielskiego dla firm
Rozwój

Jaki angielski dla firm warto wybrać?

Zajęcia oferujące angielski dla firm to bardzo praktyczne rozwiązanie. Niewielkim kosztem przedsiębiorstwo może rozwinąć umiejętności oraz kompetencje pracownika. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w szkolenia dla swoich pracowników!

1. Jakie kursy językowe warto odbyć?
  2. Czy szkolenia językowe dla pracowników są atrakcyjne?
  3. Jakie umiejętności językowe powinni mieć pracownicy?
  4. Czy kurs języka angielskiego może odbywać się w czasie pracy?

Angielski dla firm to ogromny zbiór zajęć poszerzających kompetencje pracowników. Może obejmować zarówno kursy na najwyższym poziomie, jak i zajęcia przygotowujące do swobodnej komunikacji z klientami.

Jakie kursy językowe warto odbyć?

Kursy języka angielskiego oferowane przez pracodawców mogą obejmować zarówno ogólny język angielski oraz swobodne konwersacje, jak i aspekty bardziej specjalistyczne. Doskonale sprawdzą się również zajęcia z języka branżowego, biznesowego lub sposobów na korespondencję w języku obcym.

Czy szkolenia językowe dla pracowników są atrakcyjne?

Angielski dla firm to nie tylko podniesienie kluczowych kompetencji, dzięki czemu firma ma z pracownika większy pożytek, a dany pracownik pozyskuje ważne umiejętności. Jest to także sygnał dla aktualnych i potencjalnych pracowników, że firma myśl o nich przyszłościowo oraz chętnie w nich inwestuje.

Jakie umiejętności językowe powinni mieć pracownicy?

Na rynku szkoleń językowych dostępne są bardzo liczne, zróżnicowanego oferty zajęć. Są to zarówno kursy indywidualne oraz grupowe, jak i te w wersji stacjonarnej lub dostępnej zdalnie. W zależności od specyfiki branży oraz danego stanowiska można wybrać inne rozwiązanie.

W wielu firmach wszyscy pracownicy powinni umieć szybko oraz płynnie porozmawiać po angielsku. Zarówno swobodnie, jak w trakcie kontaktów biznesowych.

Czy kurs języka angielskiego może odbywać się w czasie pracy?

Nowoczesne kursy angielskiego pozwalają nie tylko poprawić płynność komunikacji w języku angielskim, ale również rozszerzyć kompetencje i umiejętności miękkie. Z perspektywy zarówno pracodawcy, jak i pracownika ważne jest, to kiedy taki kurs powinien się odbywać. W zależności od rodzaju pracy i zakresu obowiązków może być on przeprowadzany zarówno po pracy, jak i w jej trakcie. Uznaje się, że czas poświęcony na edukację, również jest wartościowy.

Zajęcia z zakresu języka angielskiego oferowane przez firmy swoim pracownikom to doskonały sposób na jednoczesne podniesienie kluczowych kompetencji, jak i poprawienie opinii wśród pracowników i kandydatów.