Dwóch mężczyzna robi remint mieszkania
Dom i Rodzina

Jak zadbać o czystość podczas remontu?

Każdy remont wiąże się z dużym bałaganem i brudem. Oczywiście natężenie jest zależne od zakresu i intensywności prowadzonych prac, jednak nawet najmniejszy remont wymaga zatroszczenie się o kwestię czystości. Jak to zrobić? Jaką rolę odgrywają kontenery na odpady? Sprawdźmy!

Chroń to, co nie bierze udziału w remoncie

Chcesz uniknąć nadmiernego zanieczyszczenia mieszkania lub innego obiektu poddawanego remontowi? W takim razie zabezpiecz wszelkie przestrzenie i powierzchnie, które nie będą poddawane remontowi. Wykorzystaj do tego folię. Jeśli odpowiednio ją rozłożysz, żadne zanieczyszczenia w formie pyłów czy kurzu nie osiądą na powierzchniach. Pamiętaj też, aby zamykać drzwi do pomieszczeń, które nie są remontowane.

Sprzątanie na bieżąco

Aby uniknąć bardzo dużego zanieczyszczenia i bałaganu, najlepiej sprzątać na bieżąco. Oczywiście nie sposób prowadzić zaawansowane prace porządkowe, gdy remont jeszcze trwa. Przeszkadzałoby to robotnikom. Jednak na ile to możliwe, warto wynosić gruz i czyścić przestrzenie, które są wolne.

Niewątpliwie, aby możliwe było sprzątanie, trzeba posiadać worki, pojemniki lub kontenery na odpady. Chodzi o to, aby mieć gdzie wyrzucać gruz. Jeśli jest go niewiele, może wystarczyć worek czy też właśnie pojemnik. W przypadku nieco większych remontów nie obejdzie się bez wymienionych kontenerów.

Kontenery na odpady, czyli obowiązek prawny

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że gruz nie tyle powinno się, ile trzeba usuwać. Rzecz w tym, iż wymaga tego prawo. Nie można przechowywać gruzu, nawet na swojej posiadłości. Może on bowiem stanowić zagrożenie. Poza tym mowa o materiale, który nadaje się do ponownego wykorzystania. Z tego względu gruz trzeba dostarczyć w odpowiednie miejsce, przeznaczone do jego odbioru. Warto więc wynajmować kontenery na gruz wraz z obsługą. Istnieją dzisiaj firmy oferujące takie usługi. Specjaliści przywożą na miejsce kontenery, a następnie zajmują się wywiezieniem gruzu. Wszystko to szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności.