Piękny żyrandol wisi w salonie
Dom i Rodzina

Jak wybrać zjawiskowe żyrandole do salonu, które olśnią blaskiem?

Wybór oświetlenia to zawsze skomplikowany proces. Zadecydowanie o punktach wyprowadzenia elektryki, ilości źródeł światła, mocy świecenia. Czy lepiej wybrać jeden pokaźny żyrandol, czy podzielić światło punktowo, na kilka mniejszych?

Nowoczesne żyrandole do salonu, oferują całą gamę rozwiązań. Można je dostosować odpowiednio do potrzeb, wielkości pomieszczenia, jak i do preferowanego stylu. Warto zapoznać się z ofertą i przeanalizować różne możliwości, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Salon w blasku nowoczesności

Nowoczesne style architektoniczne, doskonale komponują się ze szkłem i metalem. Proste, oszczędne formą aranżacje, w których dominuje minimalizm, doceniają nieskomplikowane żyrandole do salonu. Zwisające na różnych długościach, transparentne klosze (MAXLIGHT City, ZUMA LINE Gloss) czy szklane nowoczesne żyrandole do salonu (IDEAL LUX Audi, IDEAL LUX Kepler, IDEAL LUX Equinoxe). Do nowoczesnych eleganckich przestrzeni doskonale pasują efektowne szklane kule (AZZARDO Diana), kryształowo- szklane lampy (IDEAL LUX Audi, MAYTONI Blues) czy interesujące formy wiszące (ITALUX Sabres, ITALUX Antiola, IDEAL LUX Arizona).

Kryształowy zawrót głowy

Kryształowe żyrandole do salonu nie tylko dają najwięcej światła, ale także dodają efektownego splendoru. Najbardziej zjawiskowe wnętrza, oślepiają blaskiem kryształu i przepychu. Zdobione żyrandole do salonu, wyróżniają się wysokiej jakości szkłem, perfekcją wykończenia w każdym detalu. Z jednej strony proste i klasyczne formy, z drugiej modernistyczne spojrzenie na nowoczesne wnętrza. Tego typu lampy, chętnie wybierane są do aranżacji w stylu glamour czy równie luksusowego stylu hampton. Żyrandole z kryształami, niesamowicie pięknie rozpraszają światło (MAYTONI Triumph, MAYTONI Dune). Dodają wytwornego charakteru, zachwycając klasą.

Żyrandole do salonu zainspirowane luksusem

Moda na styl hampton pochodzi z inspiracji luksusowymi, nadmorskimi posiadłościami, nowojorskiej śmietanki. Ten komfortowy, ale przy tym wyjątkowo funkcjonalny styl, zyskuje na popularności i cieszy się dużym uznaniem. Doskonale pasują tu żyrandole do salonu o wyrazistych, nieco ekstrawaganckich formach. Na tle miękkich sof i eleganckich dywanów wyglądają wręcz zniewalająco. Przykładem mogą być żyrandole do salonu Maxlight (MAXLIGHT Amsterdam, Charlotte, California, Plaza), Orlicki Design (Tomba Bianco), Cosmo Light (Abu Dhabi, Las Vegas).

Niesamowity efekt można uzyskać dzięki serii Maxlight Organic. Żyrandole do salonu, plafony, kinkiety, listwy wiszące przypominające organy piszczałkowe, dodają wnętrzom stylu i oryginalności. Proste rurki, różnych długości prezentują się dostojnie, zapewniając strumień jasnego światła.

Żyrandole do salonu industrialnego

Salon w stylu industrialnym znacząco różni się od przepychu glamour, czy salonu angielskiego. Nie ma w nim miejsca na zbędne dekoracje, ani szczególne zdobienia. Zamiast tego robi wrażenie przestronnością wnętrza i wyjątkowym charakterem. Szczególnie polecane są szklane lampy wiszące (MARKSLOJD Cooper), druciana oprawa w formie diamentu (ITALUX Maresmo), metalowa oprawa (COSMO LIGHT Dublin).