uczniowie kursu językowego
Nauka

Jak wybrać kurs językowy?

Podjąłeś decyzje, że w końcu nauczysz się wymarzonego języka i zamierzasz się zapisać na kurs? To świetnie! Poszerzanie umiejętności językowych jest niezwykle ważne, a samodoskonalenie się to klucz do sukcesu. Jednakże zanim zapiszesz się do pierwszej lepszej szkoły językowej w swoim mieście sprawdź jak wybrać kurs językowy najlepszy dla siebie. Taki, który świetnie przygotuje cię pod względem komunikacyjnym oraz gramatycznym.

Sprawdź jakie opinie ma szkoła językowa

Każda szkoła językowa posiada inny system kształcenia oraz inaczej podchodzi do uczniów. Warto zdawać sobie sprawę gdzie w Twoim mieście znajdują się miejsca, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Dla przykładu, kurs angielskiego Rzeszów może się różnić od szkoły na przykład we Wrocławiu. Warto popytać znajomych czy ktoś nie uczestniczył w takich lekcjach lub poczytać opinie w internecie. Pomocne będą fanpage typu „Spotted”, gdzie członkowie chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami. Warto się dowiedzieć, czy dana szkoła wystawia certyfikaty, świadectwa czy inne dokumenty, którymi będziemy mogli się później pochwalić (choćby przy szukaniu nowej pracy).

Metody nauczania języków

Warto wiedzieć jaką metodą dana szkoła językowa się posługuje. To, że ma ona nas nauczyć danego języka obcego, nie oznacza, że zrobi to w danym sposobie. Obecnie istnieje wiele pomysłów i strategii przyswajania wiedzy, a jedna z nich będzie najlepsza dla Ciebie. Aktualnie popularną metodą jest metoda komunikacyjna, która idealnie przygotowuje nas do używania języka obcego choćby w zagranicznych podróżach. Metoda nauczania powinna być dostosowana nie tylko do osobistych preferencji, ale także do wieku kursanta. Ważny jest cel jaki chce się osiągnąć – każdy kurs może być nastawiony na coś innego na przykład egzamin kwalifikujący z języka angielskiego.

Lekcje języka obcego indywidualne czy grupowe?

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nas posiada inne preferencje oraz inaczej przyswaja wiedzę nie ma jednej odpowiedzi na pytanie czy lepiej wybrać naukę języka obcego indywidualną czy grupową. Kurs w grupie jest z pewnością tańszy, dzięki niemu możemy rozwinąć znajomości, w grupie łatwiej jest wspierać się. Co więcej patrząc na innych postęp możemy stwierdzić czy i my nauczyliśmy się odpowiednio dużo – może to rozwinąć chęć rywalizacji i bycia lepszym. Zdecydowanym minusem grupowych lekcji jest fakt, że termin spotkania jest jeden i trzeba do niego się dostosować. Opuszczenie zajęć jest równoznaczne z tym, że grupa idzie do przodu, a my pozostajemy w miejscu. W odróżnieniu od zajęć grupowych, te indywidualne są ustalane pod nas samych. Dzień tygodnia i godzinę możemy dowolnie zmieniać, a przypadku na przykład choroby wystarczy, że przełożymy zajęcia. Nasz nauczyciel ma czas tylko dla nas i może śledzić uważnie nasze postępy i wyłapywać braki. Jednakże taki kurs jest droższy i trzeba liczyć się z kosztami.

Prowadząc szkołę języków obcych Rzeszów wiemy jak ważne jest podejście do każdej osoby indywidualnie i dlatego zawsze staramy się wybrać najlepszą drogę do celu w oparciu o osobiste preferencje. Nasze kursy są propozycją zarówno dla tych, którzy chcą nauczyć się codziennej komunikacji, biznesowego języka czy zdać egzamin danego stopnia z języka.