ak wybrać dobry uniwersytet na przykładzie Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Kierunki studiów Nauka Rozwój

Jak wybrać dobry uniwersytet na przykładzie jeleniogórskiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu?

Wybór drogi naukowej, jaki następuje po maturze, dla każdego młodego człowieka jest trudny i niesamowicie ważny. Są to pierwsze poważne decyzje, które mogą zaważyć na przyszłości i ukierunkować karierę zawodową. Jak dobrze wybrać uniwersytet, który spełni nasze oczekiwania, tak by nie żałować tej decyzji?

Czym się powinien charakteryzować dobry uniwersytet?

Uniwersytetów w naszym kraju jest wiele, dodając do tego prywatne szkoły wyższe, mamy naprawdę duży wybór. Młody człowiek, zaraz po maturze, może być zagubiony w gąszczu uczelni. W związku z tym, warto ustalić sobie priorytetowe cechy uniwersytetu, które są dla Ciebie istotne i konieczne. Jeśli stawiasz na rozwój i chcesz działać również poza uczelnią, znajdź taką placówkę, która umożliwi Ci takie działania i będzie je wspierać. Natomiast jeśli chcesz podróżować po innych krajach, wybierz uniwersytet, który ma w swojej ofercie projekt Erasmus+.

Dobry uniwersytet – kilka rad, jak wybrać dobrze:

  • Wybierając uczelnię, warto sprawdzić jaki poziom nauczania utrzymuje. Polecam sprawdzenie informacji o absolwentach, gdzie pracują, jakie stanowiska obejmują, poczytać na forach czy i kto poleca tę uczelnię;
  • Po uzyskaniu informacji ze źródeł postronnych, trzeba również zwrócić uwagę na źródło główne – czyli stronę internetową uniwersytetu. Aspekty wizualne również mogą świadczyć o profesjonalnym podejściu do potencjalnego studenta. Warto zaznajomić się z informacjami dotyczącymi historii uczelni, kadry profesorskiej oraz specyfiki wydziału, którym jesteś zainteresowany;
  • Jeśli Twoi znajomi studiowali na tej uczelni, dobrze jest zapytać jakie mają wrażenia i zdanie na jej temat;
  • Należy brać pod uwagę również aspekt lokalizacyjny. Jeśli myślisz nad uczelnią, która jest nieco dalej położona od miejsca zamieszkania, trzeba pamiętać o sprawdzeniu połączeń komunikacyjnych, tak by zmniejszyć liczbę potencjalnych przesiadek;
  • Przeglądając oferty uniwersytetów, trzeba zwrócić uwagę na to, czy mają w swojej ofercie kierunek, który najbardziej Ci odpowiada. Jest to chyba najważniejszy punkt tej listy. Nie idź na kierunek, który mało Cię interesuje, a wybierasz go np. Ze względu na znajomych. To nie jest dobra opcja, takie studia mogą szybko się znudzić i zmęczyć. Wybierz kierunek najbardziej Ci odpowiadający.

Jeleniogórska Filia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jako przykład znakomitej uczelni

Dobrym przykładem takiego uniwersytetu jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze. Dzięki temu, że jest to filia, zyskasz większą przestrzeń do osobistego rozwoju oraz współpracy z dydaktykami.

Uczelnia posiada szeroki wachlarz kierunków związanych z ekonomią i zarządzaniem. Jest placówką nowocześnie wyposażoną i mogącą poszczycić się wykwalifikowaną kadrą badawczo-dydaktyczną. Jeśli interesujesz się ekonomią, rachunkowością, biznesem, zarządzaniem i nowoczesną gospodarką, to jest to uczelnia właśnie dla Ciebie!

Szczegółowy opis kierunków i działalności uczelni znajdziesz na stronie https://jg.ue.wroc.pl/.

Certyfikat „Studia z Przyszłością”

Kierunki studiów realizowane w Filii – Ekonomia biznesu i finanse oraz Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce, zostały wyróżnione prestiżowym Znakiem Jakości w ogólnopolskim konkursie „Studia z Przyszłością”. Niezależni eksperci uznali, że programy studiów są przyszłościowe, przekazują nowoczesną wiedzę, kształcą absolwentów poszukiwanych na rynku pracy i oferują najwyższą jakość kształcenia. Otrzymane wyróżnienie potwierdza zaangażowanie Filii w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w realizację kształcenia według nowoczesnych i innowacyjnych standardów akademickich, dobrze odpowiadających na potrzeby rynku pracy i otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni. Wyniki V edycji Programu „Studia z Przyszłością” zostały ogłoszone oficjalnie podczas uroczystej Gali Finałowej Programu w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej koło Warszawy w dniu 10 marca 2020 r.

Aktywnie działające organizacje studenckie

ak wybrać dobry uniwersytet na przykładzie Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Źródło: pexels.com

Jedną z organizacji studenckich prężnie działających w Filii jest Wirtualna Studencka Firma Konsultingowa V-Student Consulting Sp. z o.o. Jest jedyną w Polsce działającą na uczelni firmą, która odwzorowuje działania rzeczywistego podmiotu gospodarczego zajmującego się doradztwem dla firm z wielu branż.

Współpraca z biznesem

Utrzymujemy wysoki poziom kształcenia w Filii dostosowując programy studiów do coraz bardziej wymagającego rynku pracy. W obszarze naszych zainteresowań jest również rozwój badań naukowych we współpracy z szeroko rozumianym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wyrazem tych działań było powołanie 21 września 2012 r. Rady Menedżerów Biznesu i Administracji (RMBiA). Wśród członków RMBiA znaleźli się przedstawiciele banków, przedsiębiorstw i organizacji turystycznych, przedstawiciele administracji samorządowej, przedsiębiorcy i menedżerowie.

Współpraca dydaktyczna, naukowa i badawcza w Euroregionie

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze bierze czyny udział w pracach Akademickiego Centrum Koordynacyjnego w Euroregionie Nysa (ERN) z siedzibą w Libercu. Inicjatywa ta powstała w roku 1991 r., a jej celem jest koordynowanie kształcenia wyższego, działalność naukowo-badawcza pracowników uczelni znajdujących się na czesko-niemiecko-polskim transgranicznym obszarze Euroregionu Nysa.

Program wymiany studenckiej Erasmus+

Coraz liczniejsza grupa studentów Filii korzysta z wymiany studentów między uczelniami krajów Wspólnoty Europejskiej w ramach programu Erasmus. Pobyt na studiach w ośrodkach zagranicznych trwa, w zależności od uczelni, semestr lub cały rok akademicki. Studia za granicą w ramach Programu Erasmus traktowane są jako część programu studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Osoby wyjeżdżające zachowują status studenta i wszelkie związane z tym prawa, w tym uprawnienia do otrzymywania stypendiów naukowych i socjalnych.