Blok na tle nieba
Dom i Rodzina

Jak wybrać dobrego developera

Zakup mieszkania w Warszawie czy innym mieście to obecnie wydatek nie na każdą kieszeń. Co się składa na wzrost cen mieszkań?

Chcąc kupić nowe mieszkanie, bierzemy pod uwagę nie tylko jego usytuowanie, ale też wiele innych czynników. Najbardziej decydującym jest cena, która od jakiegoś czasu sukcesywnie pnie się w górę, zamiast spadać w dół. Czym jest to spowodowane? Otóż, na ten stan składa się kilka rzeczy.

Wpływ kilku czynników rynku na ceny mieszkań

Większe ceny oraz coraz bardziej wyśrubowane przez banki warunki udzielania kredytu stanowią pewną barierę dla części osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania od developera.

Ekipa budowlańców
pixabay.com

Wykwalifikowani pracownicy

Rosnący od kilku lat popyt na mieszkania sprawia, że zwiększa się zapotrzebowanie na materiały oraz ekipy budowlane. Wykwalifikowane grupy budowlańców również podniosły ceny swoich usług, co adekwatnie musiało się odbić na cenie końcowej mieszkań.

Dbanie o jakość

Solidny developer, jeśli zamierza wypuścić na rynek mieszkania dobrej jakości musi więcej zainwestować – nie tylko ze względu na ceny jakie dyktują budowlańcy. Jak zaznacza specjalista z https://www.apm-development.com.pl działający w branży już od 15 lat, koszt podstawowych materiałów budowlanych także się zwiększył. Chcąc więc zachować zadowalający standard jakości budowanych mieszkań czy domków trzeba było adekwatnie podnieść ceny.

To nie są oczywiście wszystkie składowe elementy ceny mieszkań. Do tego należałoby doliczyć wzrost cen za media, dodatkowo spadek siły nabywczej złotówki i ceny działek.

Wzrost ceny ziemi ma istotne znaczenie

Warto zaznaczyć, że do tego rosną też ceny ziemi. Jest to dość duży koszt całej inwestycji i ciężko teraz znaleźć działki w „okazyjnej” kwocie. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki można wysnuć wniosek, że kwota jaką musimy zapłacić za mieszkanie obecnie osiąga stabilizację. Pewnie nadejdzie taki moment, w którym klienci stwierdzą, że cena mieszkania jest za wysoka i przestaną je nabywać. Jednak na razie jest na nie popyt.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania

Jeszcze jedną ważną kwestią jest jakość oddanego do użytku mieszkania. Jak wspomniano wcześniej, wyższe kwoty za usługi budowlane oraz ceny materiałów sprawiają, że mniej dbający o renomę developerzy wybierają drogę na skróty. Często ekipy budowlane są niesprawdzane pod kątem poziomu wykonywanej pracy. Wykorzystywane są materiały gorszego gatunku. Trzeba zwracać uwagę na takie detale we wnętrzach, gdyż mogą nas one dużo w przyszłości kosztować. Mostki cieplne, niezachowane kąty czy poziomy to dodatkowe kwoty przy wykańczaniu mieszkania i późniejszej eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.