swiąteczne ozdoby do dekoracji domu
Dom i Rodzina

Jak wprowadzić świąteczny nastrój do domu?

Kiedy nadchodzi Boże Narodzenie, wielu z nas myśli o tym, jak wprowadzić świąteczny nastrój do swojego domu. Pomysłów na świąteczne dekoracje jest mnóstwo. Przykładem są między innymi krasnale świąteczne, których popularność jest z roku na rok coraz większa. Na co postawić, aby w domu czuć było święta?

Jakiej świątecznej dekoracji nie może zabraknąć?

Dekoracją, o której każdy z nas myśli w pierwszej kolejności, kiedy zastanawia się na tym, jak ozdobić dom na Boże Narodzenie, jest oczywiście choinka. Bez świątecznego drzewka często nie potrafimy wyobrazić sobie świąt. Choinka może być sztuczna, żywa, może to być drzewko w donicy, może być ubrana tradycyjnie bądź naprawdę nowocześnie – nie ma to większego znaczenia. Ważne, że jest i dzięki niej czujemy, że właśnie są święta.

Czy warto upiec świąteczne pierniczki?

Tym, co wprowadza atmosferę Bożego Narodzenia w każdym domu jest pieczenie pierniczków. Ktoś powie w tym miejscu, że przecież ciastka nie są dekoracją. I nic bardziej mylnego. Wystarczy zakupić duży słój z przezroczystymi ściankami, a następnie umieścić w nim pierniki (można je wcześniej ozdobić). Taki świąteczny pakunek stawiamy na przykład na komodzie i dekoracja gotowa. Do tego mamy również niezwykle aromatyczny przysmak, który delikatnie nas także rozgrzeje.

Czy świąteczne figurki to dobra dekoracja na Boże Narodzenie?

Dość prostą, a jednocześnie naprawdę efektowną dekoracją bożonarodzeniową są świąteczne figurki, do których zalicza się między innymi krasnale świąteczne. To zabawne figurki, które można ustawić w różnych miejscach domu. Krasnale świąteczne będą doskonale prezentowały się na komodzie razem ze słojem pełnym pierników. Można je postawić pod choinką, na kominku czy na parapecie – jedynym ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Decydując się na krasnale świąteczne, warto pamiętać, że to dekoracja wywodząca się ze Skandynawii. W Polsce stają się one coraz bardziej popularne.

Sprawdź ofertę krasnali świątecznych na https://shoperly.pl/pl/krasnale-swiateczne-455/

Jak ozdobić na święta stół?

Dekorując dom, warto pamiętać również o stole – zwłaszcza, jeśli przyjmujemy gości. Najprostszą świąteczną dekoracją stołu są po prostu gałązki przewiązane kokardą. Można ułożyć je między talerzami, niektórzy kładą je na talerzach. Na stole powinien znaleźć się oczywiście elegancki obrus. Najbardziej uniwersalny jest ten biały. Aby jednak nieco ożywić stylizację stołu, można sięgnąć po niewielki bieżnik ze świątecznym motywem. Przydadzą się kieszonki na sztućce, stroik ze świecą. Kolorystyka jest już dowolna. Można zdecydować się na klasyczną czerwień bądź pokusić się o eleganckie srebro. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i gust – nie każdemu podoba się to samo.

Boże Narodzenie to wyjątkowe święta. W tym okresie każdy z nas czuje się trochę jak dziecko, któremu lśnią się oczy na widok choinki obwieszonej bombkami. Dlatego warto w tym niezwykłym okresie wprowadzić do mieszkania nieco świątecznej magii. Pomogą w tym różne dekoracje, których nie należy się bać.