okna w domu
Dom i Rodzina

Jak właściwie dopasować okna do domu?

Zdecydowanie najpopularniejsze oraz najchętniej montowane w domach są okna PCV, inaczej plastikowe. Są one efektywne, piękne oraz zdają się nie mieć wad. Czy naprawdę? Czy są niezastąpione, natomiast przede wszystkim, czy sprawdzają się w każdym miejscu w domu? Jakie jeszcze rodzaje okien mamy na rynku? Czym się one charakteryzują i jak wybrać te najlepsze dla naszego domu?

Charakterystyka okien plastikowych

Plastikowe okna w Krakowie są najczęściej wybierane ze względu na ich cenę, która jest mniejsza w przyrównaniu do okien zrobionych z pozostałych produktów. Okna plastikowe wyróżniają się tymże, iż wnętrze ich profili podzielone jest na komory, natomiast w największej z reguły znajduje się stalowe zwiększenie. Obecnym typem są okna sześciokomorowe o wielkości zabudowy zakresu 82 mm. Prócz doskonałej izolacyjności termicznej, okna PCV wyróżniają się wyjątkowymi walorami pod względem izolacji dźwiękowej.

wybudowany dom ze wstawionymi oknami

Okna drewniane

Naturalna estetyka przeżywa obecnie własny rozkwit. Jeszcze powszechniej lubimy doskonałą jakość mebli drewnianych oraz skórzanych. Cieszy nas ich zapach, niezawodność, natomiast też niepowtarzalna tekstura. Okna drewniane powodują, iż dom prezentuje się oryginalnie oraz dobrze. W propozycji wielu sklepów, do naszej dyspozycji są okna robione są z cenionych rodzajów drzewa, takich jak dąb, jesion, modrzew lub orzech. Każdy spośród nich cechuje się wyjątkowymi wartościami aromatycznymi oraz estetycznymi.

Ciepłochronność, natomiast elementy składowe okna

Gdy wybieramy okna w Krakowie, należy brać pod uwagę nie jedynie atuty ciepłochronne, jednak także trwałość profili, użyteczność okuć jak również wymagane zabiegi renowacyjne. Wytwórcy okien właściwie zajmują się tylko ich montażem (składaniem) z elementów produkowanych poprzez sprofilowane spółki. Są to przede wszystkim profile, z których robi się framugi oraz skrzydła, przeszklenie, jednak także okucia, uszczelki oraz kolejne dodatkowe wyposażenie okien np. w zabezpieczenia antywłamaniowe, elementy wentylacyjne lub także zabezpieczające przed zbytnim nasłonecznieniem oraz hałasem.

Okna do domu energooszczędnego

Jeszcze więcej wytwórców wykorzystuje energooszczędne z okna montażem. Punktem odniesienia są oczywiście okna, ich właściwe ustawienie oraz wielkość. Jakie okna do domu energooszczędnego dobrać? Przyjęło się myśleć, iż okna w domu energooszczędnym stanowią wyrwę w jego osłonie cieplnej oraz w związku z tymże należy zmniejszyć ich ilość oraz wielkość.

 plastikowe okna w domu

Od czego zależą ceny okien?

Nowoczesna stolarka okienna proponuje niezwykle wiele za relatywnie niewiele. Wytwórcy oraz sprzedawcy okien mają w propozycji tyle możliwości, iż są w stanie zrobić choćby szczególnie skomplikowane formy z okien plastikowych, drewnianych oraz aluminiowych. Więc na poziomie doboru okna należałoby zdecydować się na konsultację oraz prywatną wycenę. Najtańsze okno z montażem oraz prostymi obróbkami tynkarskimi można mieć już za ok. 1 000 zł. Na cenę oddziałuje m.in. typ oraz rozmiar okna, produkt zrobienia, sposób otwierania, liczba szyb, wytwórca, kolejne elementy (takie jak np. szprosy).