kolorowe poduszki na łóżku w sypialni
Dom i Rodzina

Jak w łatwy sposób zmienić wygląd sypialni?

Czy wiesz, że aranżacja sypialni jest jednym z najprostszych zadań w domu? Bo choć wielu z nas totalnie nie ma pomysłu na to wnętrze to do spełnienia marzeń o jego idealnym wyposażeniu i aranżacji potrzeba naprawdę niewiele. Jak w łatwy sposób zmienić wygląd tego pomieszczenia? Sprawdźmy te triki.

Projektanci biją na alarm: przestań się męczyć w sypialni, która nie spełnia Twoich oczekiwań. Przestrzeń przeznaczona do spania powinna być przecież dedykowana Twoim potrzebom i tak zaaranżowana, by wszystko miało swoje miejsce, a dekoracje pełniły funkcję praktycznych drobiazgów. Nie wiesz, jak odmienić swoją starą, niemodną i męczącą zmysły sypialnię? W tym artykule, wskażemy Ci kilka ciekawych trików aranżacyjnych zaserwowanych prosto od specjalistów.

Stonowane kolory i elegancki minimalizm

Masz wrażenie, że w Twoim wnętrzu nie da się wypocząć i spokojnie zasnąć? Prawdopodobnie to wina kolorów. Rozejrzyj się dookoła i zrób szybki rekonesans wyposażenia. Czy aby na pewno wszystko do siebie pasuje, a podczas aranżacji kierowano się zasadą umiaru? Pozostaw we wnętrzu wszystko co jest zbliżone do koloru szarego, beżowego, brązowego. Jeśli to możliwe to odrzuć wszystkie dodatki w mocniejszym, kolorowym akcencie.

Spokojnie, nie wyrzucaj ich, ale schowaj na kiedyś indziej. Prawdopodobnie uda Ci się je jeszcze wykorzystać przy okazji wykończenia innych wnętrz domu. Tymczasem szybko zauważysz różnicę, gdy Twoje łóżko będzie pokryte szarą narzutą, pięknymi białymi poszewkami na poduszki, a na podłodze spocznie biała imitowana skórka owcza.

Prawda, że sypialnia od razu nabiera skandynawskiego charakteru?

Dodatki, które w sypialni odgrywają pierwsze skrzypce!

Bez tych elementów trudno stwierdzić, że aranżacja sypialni jest udana lub finalnie zakończona. Bo w każdym pomieszczeniu, w którym wypoczywamy musi znaleźć się wygodne łóżko, a na nim nie tylko ulubiona pościel, ale również dekoracyjne poduszki, piękna narzuta sezonowa – można dobrać do sypialni jedną lżejszą (letnią) i drugą grubszą (na zimowe chłody).

Jeśli jesteś zwolennikiem kocy, to w sypialni koniecznie zarezerwuj miejsce na przynajmniej jeden z nich!

Z modnych i jednocześnie bardzo ważnych dodatków do sypialni warto także postawić na zasłonki lub firanki – zaciemniające lub standardowe, w zależności od tego, z jakiej strony znajduje się nasze wnętrze. Naturalne, że sypialnie, których okna znajdują się od strony ulicy lub innej zabudowy mieszkalnej, powinno się przysłonić czymś wyraźnie nieprzepuszczającym światła.

Świeczniki, ramki na zdjęcia i akcesoria do przechowywania kosmetyków – to także może się przydać. Szczególnie, jeśli jesteś zwolenniczką stylu prowansalskiego i romantycznego. Te kunsztownie dobrane dodatki nie tylko upiększą każdą z sypialni, ale również sprawią, że w jesienne i zimowe wieczory stworzysz w tym wnętrzu prawdziwie relaksującą atmosferę!

Zadbaj o swoje łóżko!

Codziennie rano pościel łóżko, a wieczorem przygotuj je do snu. Zadbaj o to, by kołdra i poduszka były wyściełane naturalnie wykonanym materiałem, dobrze sprawdzi się tutaj chociażby bawełna.

Poszewki na poduszki oraz pościel mogą mieć fantazyjne wzory, ale jeśli jesteś minimalistą to postaw na jednobarwne komplety.

W ciągu dnia, rozłóż na łóżku również poduszki, dzięki którym ta strefa w pomieszczeniu będzie się prezentowała nadzwyczaj elegancko. W ofercie producentów nie brakuje poszewek dekoracyjnych na poduszki, które Cię zachwycą!