Pościel świecąca w ciemności to oryginalny dodatek do sypialni dziecka

Jak skończyć z wieczorną histerią twojego dziecka – pościel świecąca w ciemności

Czy twoje dziecko w nocy boi się potworów? Może ma koszmary? A może zasypiając trzyma cię za rękę a ty kończysz swój dzień spadając z łóżka albo drzemiąc na podłodze? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco ten zagadkowy produkt może być dla Ciebie! Pościel świecąca w ciemności będzie stanowić remedium na twoje problemy.

Świecąca pościel – co to?

Pościel wykonana ze 100% bawełny. Zazwyczaj oferowana w dwóch rozmiarach: 140×200 oraz 160×200 cm. Zapinana na zamek lub guziki. Niby nic niezwykłego, ale jak to się dzieje, że taka pościel świeci w ciemności. Pościel świecąca w ciemności z ang. glow in the dark to tkanina zadrukowana specjalistycznym fosforyzującym barwnikiem. Działanie to opiera się na procesie chemicznym nazywanym fosforescencją. Dzięki temu nasza pościel będzie emitować światło w odcieniach zieleni, żółci lub jasno niebieskiego. Po procesie produkcyjnym naświetlamy materiał światłem sztucznym lub naturalnym. Następnie w trakcie dnia należy komplet takiej pościeli wystawić na ekspozycję słońca. Przy okazji nakłonimy nasze pociechy do ścielenia łóżka. Dzięki temu wieczorem możemy cieszyć niesamowitym efektem, który zachwyci nie tylko dzieci ale także i niejednego dorosłego. Intensywność światła zależy od czasu naświetlania pościeli.

Czy taki barwnik jest bezpieczny?

Kiedy przeczytaliście informację o barwniku w waszej głowie na pewno zapaliła się lampka mówiąca o tym, że taka substancja jest szkodliwa. W tym miejscu musimy was uspokoić – produkty tego typu są bezpieczne ponieważ muszą one spełnić określone standardy żeby były dopuszczone do sprzedaży. Szukajcie produktów z certyfikatem Tekstylia Godne Zaufania Oeko-Tex 100 oraz z logiem Oeko-tex z numerem raportu badań.

Wzory pościeli świecących w ciemności

Pojawia się jeszcze kolejne pytanie jaki wzór wybrać. Tutaj władza rodzicielska nie będzie potrzeba. Decyzyjność w temacie należy zostawić naszym dzieciom, bo to one mają poczuć się bezpieczniej i przespać całą noc. Do wyboru mamy pełną gamę wzorów. Od superbohaterów, samochodów, kosmonautów i strażaków dla chłopców po księżniczki, kwiaty, misie i urocze kotki dla dziewczynek. Na rynku dostępne są także wzory dla osób, które mocno liczą się z estetyką w klimacie boho czy skandynawskim.

Jak wyprać świecącą pościel?

Producenci zalecają pranie w 40 stopniach. Pościeli świecących w ciemności nie wolno czyścić chemicznie ani chlorować. W kwestii suszenia w suszarce bębnowej jest ono dozwolone, ale przy zredukowanych obrotach i programie delikatnym. Maksymalna temperatura prasowania wynosi 120 stopni. Jeśli zastosujemy się do instrukcji prania będziemy mogli dłużej cieszyć produktem. Efekt z czasem będzie słabnąć jednak w tym wypadku nadal zostanie z nami produkt czyli piękna fantazyjna pościel.