Ludzie w bibliotece lub czytelni czytający książki po angielsku
Nauka

Jak czytanie książek wpływa na naukę angielskiego?

Kiedy osoby uczące się języka angielskiego poznają już pulę podstawowych słówek i zasad gramatycznych, chcą szybko zacząć płynnie posługiwać się w tym języku. Najlepszą metodą w drodze do komunikowania się po angielsku jest czytanie książek.

Czemu czytanie książek wpływa na naukę języka angielskiego?

Czytając książkę, oswajamy się z naturalnym językiem angielskim, używanym w codziennej rozmowie. Dzięki przeczytaniu nawet krótkiej historii w języku angielskim musimy kontrolować,  czy rozumiemy słowo pisane, jednocześnie ucząc się nowych zwrotów – także tych, które są napisane w kontekście jakiejś sytuacji z życia codziennego. Oczywiście, przeczytanie całej książki, a nie zamkniętego fragmentu tekstu, który z założenia przedstawia zamkniętą fabułę – daje motywację do dalszej nauki i koronuje pewien etap poznawania języka zdobytego w czasie kursu. Efekty są najlepiej zauważalne, kiedy realizowany jest kurs angielskiego online. Obcując ze słownictwem naturalnym – a nie podręcznikowym, o wiele prościej jest zrozumieć konstrukty i schematy zdań.

Jak czytać książki, żeby nauka angielskiego przyniosła efekt?

Czytanie książek jest świetnym sposobem na naukę języka angielskiego. Istotną sprawą jest regularne czytanie. Nie warto zaczynać książki po angielsku i przez tydzień nie sięgać po nią. Warto codziennie, na przykład wieczorem poświęcić pół godziny na przeczytanie paru stron książki. Trzeba wyrobić w sobie nawyk, który po paru dniach zmieni się w chęć poznania historii, która toczy się w książce. Warto oczywiście posiłkować się słownikiem, by na bieżąco poznawać tłumaczenie nieznanych słów i zwrotów. Po kilku tygodniach czytania książek w języku obcym znacząco powiększy się zasób słów i sposób komunikowania. Pierwsze książki w języku obcym powinny być proste i krótkie, mogą to być nawet bajki dla dzieci. Najważniejsza jest chęć przełamania oporu i wyrobienie w sobie nawyku czytania. Zapisanie się na kurs angielskiego online może być także dobrym powodem do zakupu e-booka i czytania na nim książek po angielsku. W ten sposób można pogodzić naukę z kupieniem sobie prezentu czy gadżetu.

Jak zacząć czytać po angielsku?

Chęć przeczytania książki w języku obcym jest silna, ale silniejszy od tego jest lęk przed tym trudnym zdaniem. W takim razie warto sięgnąć po ulubioną książkę wydaną w języku angielskim, lub przeczytać książkę ulubionego autora w języku obcym.

Warto uświadomić sobie korzyści z czytania książek po angielsku. A są nimi poznanie nowych słów i zwrotów co ułatwi nam komunikację z inni w obcym języku. Kurs angielskiego online jest dobrym pomysłem na naukę języka, ponieważ uczymy się niejako przez codzienne sytuacje, osłuchujemy się z obcymi zwrotami, a kiedy wiemy już jak to powiedzieć – utrwalamy sobie wiedzę teoretyczną, dotyczącą poprawnej pisowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.