Ciekawie ozdobiona ścianka w sypialni
Dom i Rodzina

Jak ciekawie ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Centralny element sypialni stanowi łóżko i to właśnie nad nim warto się skupić, urządzając pokój. W trakcie aranżowania pomieszczenia warto jednak pamiętać także o ozdobieniu ściany nad łóżkiem. Przemyślana i starannie dobrana kompozycja za wezgłowiem mebla może sprawić, że sypialnia stanie się optycznie większa, przytulniejsza i bardziej dostosowana do właściciela. Sposobów na aranżację jest kilka, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co można umieścić na ścianie nad łóżkiem, aby wyglądała estetycznie i oryginalnie?

Charakterystyczny materiał

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie ściany za łóżkiem jest umieszczenie na niej materiału, który wyróżnia się na tle pozostałych elementów pokoju. Najpopularniejszym z nich jest cegła, która dodaje pomieszczeniu przytulnego charakteru. Ten rodzaj materiału będzie najlepiej pasował do jasnych, gładkich płaszczyzn oraz drewnianych lub metalowych detali. Dodatkowo w pokoju można zamontować także halogeny, które podkreślą charakterystyczną fakturę cegły. Dość popularnym pomysłem na zaaranżowanie ściany nad łóżkiem jest umieszczenie na niej betonu.

Według pracownika ze sklepu online Kraina Barw:

Mimo tego, że beton wydaje się być zimny i surowy, to towarzystwo kolorowych miękkich poduszek sprawi, że będzie wydawał się bardziej przytulny. Efekt betonowej ściany można uzyskać na kilka sposobów, na przykład dzięki farbie, która imituje tynk lub zamontowaniu gipsowych paneli oraz betonowych płyt”.

Oryginalnym sposobem na ozdobienie przestrzeni za wezgłowiem łóżka jest pikowanie. Choć ta technika gościła do niedawna wyłącznie na meblach, to obecnie pojawia się także na ścianach. Pikowane panele będą wyglądać oryginalnie, a sypialnia będzie wyglądać modnie i stylowo. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na tak radykalne rozwiązania, możemy zamontować na ścianie tapetę, która imituje charakterystyczne wypukłości.

Fotografie w każdej postaci

Najpopularniejszym sposobem na aranżację ściany nad łóżkiem jest umieszczenie na niej ciekawej fototapety Są uniwersalne, ponieważ sprawiają, że pomieszczenie nabiera głębi i optycznie się powiększa. Producenci oferują szeroki wybór fototapet, które można dobrać indywidualnie do każdego pomieszczenia. Dzięki nim można stworzyć w sypialni niepowtarzalny klimat rodem z Paryża lub ciepłych karaibskich plaż.

W pokojach w stylu prowansalskim można natomiast umieścić tapetę z motywem lawendowego pola, a w sypialniach chalet warto założyć fototapetę, która imituje drewniane belki. Nad łóżkiem można także umieścić rodzinną fotogalerię. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko kochają sztukę, ale także swoich bliskich i związane z nimi wspomnienia.

W sypialniach w romantycznym stylu można umieścić zarówno kolorowe, zabawne zdjęcia, jak i portrety utrzymane w czarno-białej kolorystyce. Ramki można zawieszać symetrycznie lub stworzyć nieregularną i oryginalną kompozycję.