Grzejnik z regulacją
Dom i Rodzina

Grzejnik wodny czy elektryczny do łazienki – który wybrać?

Artykuł partnera.

Żadna łazienka nie może spełniać swojej funkcji użytkowej bez wysokiej klasy grzejnika, który służy zarówno do ogrzewania pomieszczenia, jak i do przyspieszonego suszenia ręczników. Współcześnie producenci oferują zarówno podłączone do systemu centralnego ogrzewania grzejniki wodne, jak i elektryczne. Który sprawdzi się lepiej?

Różnorodne możliwości

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego grzejnika do łazienki jest znacznie trudniejszy niż większość osób uważa. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję należy dokładnie zapoznać się z ofertą producentów, określić swoje wymagania oraz dowiedzieć się więcej zarówno na temat walorów estetycznych, jak i użytkowych grzejników wodnych i elektrycznych. O czym zawsze należy pamiętać?

Zanim wybierzesz grzejnik

Jedną z podstawowych kwestii, którą należy uwzględnić zanim zakupimy grzejnik łazienkowy jest koszt instalacji oraz eksploatacji grzejnika. Nie wolno również zapominać o tym, że odpowiednio dobrany grzejnik to ten, który najlepiej komponuje się ze stylizacją łazienki.

Grzejniki wodne i elektryczne

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem dla znakomitej większości mieszkań są grzejniki łazienkowe wodne. Jest to związane przede wszystkim z kosztem eksploatacji tego typu grzejnika. Decydując się na tego typu grzejnik musimy uwzględnić jedynie to, że będzie on osiągał oczekiwanym temperaturę nieco wolniej niż grzejnik elektryczny. Od kogo najlepiej jest kupić grzejnik wodny?

Każdorazowo powinniśmy decydować się na producentów o ustabilizowanej pozycji na rynku. Oferowane przez producenta modele zarówno ze względu na swoje walory użytkowe, jak i estetyczne doskonale sprawdzą się w każdej łazience. Równie ważnym czynnikiem podczas wyboru grzejnika jest długość gwarancji.

Zastosowanie grzejników elektrycznych

Tak, jak zostało to już wspomniane w przypadku poszukiwania źródła ogrzewania do łazienki zawsze powinien nas interesować producent grzejników wodnych. Decydując się na tego typu rozwiązanie uzyskujemy nie tylko najtańsze źródło energii cieplnej w łazience, ale również sprzęt bezpieczny. Należy pamiętać, że łazienka to przestrzeń, w której sprzęt elektryczny jest narażony na ciągły kontakt z wilgocią.

Szczęśliwie nie stanowi to problemu przy grzejniku wodnym.Modele zasilane energią elektryczną mogą się sprawdzić jedynie jako zastępcze źródło energii cieplnej do czasu podłączenia do systemu centralnego ogrzewania. Mogą mieć również zastosowanie na działkach, czy też w domkach letniskowych.