Garaż blaszany
Dom i Rodzina

Garaż blaszany czy murowany?

Decydując się na podstawienie garażu stajemy przed dylematem, na jaki się zdecydować. Zastanawiamy się, jaki rodzaj konstrukcji spełni nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszych potrzeb. W głowie kalkulujemy wady i zalety zarówno tradycyjnych murowanych konstrukcji, jak i modnych ostatnio garaży blaszanych. Które z nich okażą się strzałem w dziesiątkę?

Wygląd garażu – blaszak też może być ładny

To naturalne, że wygląd garażu nie jest nam obojętny. Chcemy, aby jego design pasował do struktury domu oraz pozostałych przedmiotów znajdujących się na posesji. Zanim odrzucisz blaszak, sądząc, że może to być wyłącznie szara metaliczna budka, wiedz, że tego typu garaż może być naprawdę estetyczny. Wszystko za sprawą szerokiej oferty pokryć występujących w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Tynkowane, akrylowe, a nawet drewnopodobne – każdy znajdzie coś dla siebie!

Cena i montaż garaży

Oprócz wyglądu, równie ważna, jak nie najważniejsza dla wielu z nas jest cena. Należy zauważyć, że koszt postawienia garażu murowanego jest o wiele większy aniżeli blaszanego. Wpływa na to nie tylko kwota, którą musimy zapłacić fachowcom, ale także cena materiałów. W przypadku murowanej konstrukcji niezbędne są m.in. pustaki i spore zużycie prądu. Stawiając blaszak pokrywamy koszty blachy, kątowników i śrub. Warto również podkreślić, że garaże blaszane charakteryzuje szybkość montażu. W ich przypadku nie trzeba troszczyć się o fundamenty. Wystarczy prosty trawnik lub wylewka.

Koszty eksploatacji garaży

Garaż murowany

Utrzymanie garażu blaszanego nie wiąże się praktycznie z żadnymi kosztami. Blachy ocynkowanej nie trzeba bowiem malować ani impregnować. Jedyne co należy zrobić, to od czasu do czasu oczyścić ją z zabrudzeń. Jeżeli chodzi natomiast o konstrukcje murowane, wszystko zależy od elewacji. Garaże pokryte farbą malarską warto systematycznie odnawiać. 

Funkcjonalność garaży

Blaszaki mogą posłużyć nam przez wiele lat. Blacha ocynkowana jest odporna na rdzę. Ponadto nie są jej straszne czynniki atmosferyczne takie jak deszcze, słońce, czy też wiatry. Jeżeli chodzi natomiast o murowane schronienia, one także są solidne i wytrzymałe.

Pełna oferta garaży blaszanych: https://blaszaki.com/oferta

Blaszaki wydają się zatem racjonalnym rozwiązaniem. Są tanie, ich montaż jest szybki i co ważne, wyglądają naprawdę estetycznie. Bez problemu można wybrać nie tylko ich pokrycie, ale również wielkość i wszelkiego rodzaju dodatki w postaci ocieplenia, oświetlenia, rynien, czy też automatu do bram. Są nowoczesne i zapewniają komfort użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.