Zainstalowana fotowoltaika dla firmy
Biznes

Fotowoltaika – to nadal opłacalne

Zielona energia to rozwiązanie bardzo korzystne dla naszej planety. Co do tego nie ma żadnych naukowych wątpliwości. Czasami jednak takowe pojawiają się w przypadku rachunku ekonomicznego. Czy jednak słusznie? Niektórzy podnoszą głosy, że instalacje paneli fotowoltaicznych nie są opłacalne i nieprędko się zwrócą. Jak jest naprawdę? W rzeczywistości na ich zainstalowaniu bardzo szybko możemy nawet zarobić. Zwłaszcza kiedy mamy własną działalność.

Czy można zarobić na panelach fotowoltaicznych?

W przypadku instalacji odpowiedniego rozmiaru, zdecydowanie tak. Instalacja paneli w dużej liczbie to praktycznie gwarantowany zysk i to w każdym miesiącu użytkowania takiej instalacji. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że oprócz stałego, niewielkiego zysku zazwyczaj otrzymamy możliwość czerpania za darmo z energii elektrycznej. O ile w przypadku gospodarstw domowych te kwoty nie są zawrotne, o tyle w dużych przedsiębiorstwach nierzadko zapotrzebowanie na prąd jest gigantyczne, a opłaty miesięczne z tego tytułu stanowią wielką część ponoszonych kosztów.

Dlaczego firmy tak chętnie inwestują w zieloną energię?

W przypadku firm bardzo często mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami – hale, magazyny, ale również firmowe budynki to doskonałe miejsca do tego, by zainstalować nierzadko setki metrów kwadratowych takich paneli słonecznych i by czerpać z nich bardzo szybko zyski. Także często firmy posiadają spore połacie niewykorzystanego gruntu, gdzie można takie panele ustawić w swojej odmianie naziemnej.

Montaż instalacji – tylko przez wykwalifikowany serwis

Zamontowanie instalacji fotowoltaicznej w firmie to nie lada wyzwanie. Podejmować się go samemu nie tylko nie powinniśmy, ale wręcz nie możemy. Jeżeli chcemy przyłączyć się bowiem do sieci energetycznej, będziemy potrzebowali wsparcia wykwalifikowanego personelu. Taki posiadają firmy, które świadczą usługi fotowoltaiczne . to nie tylko obsługa elektryczna, ale również specjaliści od prac na wysokości, którzy zamontują panele na dachach budynków. Całość prac montażowych jest zwykle ujęta w kosztorysie, który Twoja firma otrzyma.