Drewniane drzwi zamontowane w środku budynku
Dom i Rodzina

Drzwi drewniane – na zewnątrz i do środka

Drzwi są jednym z tych elementów, który jako pierwszy rzuca się w oczy w naszym domostwie. Dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. Od ich zakupu zależy nie tylko nasz wizerunek, ale w niektórych sytuacjach również bezpieczeństwo i komfort mieszkania. Należy umiejętnie dobrać zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne w taki sposób by spełniały wszystkie swoje funkcje i przy tym nie odstraszały wyglądem.

Dopasowanie drzwi do stylu wnętrza

Samo dopasowanie drzwi do wnętrza naszego domu dla niektórych osób stanowi nie lada wyzwanie. W przypadku drzwi wewnętrznych bardzo istotne jest ich odpowiednie spasowanie ze wszystkimi innymi elementami. Nie chodzi bynajmniej jedynie o charakterystykę, choć ta również jest istotna bez wątpienia, ale również o to, by faktura, wzór na nich oraz styl pasował doskonale do tego, co ma nasze wnętrze przekazywać. Drzwi w poszczególnej stylistyce również od siebie się znacząco różnią. Bardzo ważne, by wszystkie drzwi drewniane wewnętrzne w naszym domu lub mieszkaniu pozostawały spójne ze sobą. W ten sposób unikniemy na pewno zgrzytu stylistycznego.

Bezpieczeństwo – drzwi zewnętrzne

Dzisiejsze drzwi zewnętrzne są tworzone w taki sposób, by ich funkcje antywłamaniowe były na najwyższym możliwym poziomie. Nie tylko zamki, ale również inne systemy zabezpieczające pozwalają na zabezpieczenie naszego domu przed potencjalnymi rabusiami. W przypadku drzwi na zewnątrz również dobrze będzie zlecić montaż profesjonalistom.

Solidność drzwi w środku i na zewnątrz

Drzwi wewnątrz domu rzecz jasna mogą być nieco mniej solidne, aniżeli te, które są naszymi drzwiami zewnętrznymi. W ich wypadku znacznie większy być musi poziom bezpieczeństwa, a zatem są to zupełnie inne materiały wykonania oraz technika. Zwykle mamy do czynienia z grubym drewnem w połączeniu z solidnymi tworzywami sztucznymi, które tworzą barierę niemal nie do pokonania bez użycia odpowiedniego sprzętu. Drzwi do wewnątrz to zwykle tańsze materiały wykonania – sklejka, cieńsze warstwy drewna, ewentualne szklane zdobienia.