Dodatki w jadali w stylu boho.
Dom i Rodzina

Dodatki w stylu boho, które odmienią Twoje wnętrze

Artykuł partnera.

Czy wiesz, w jaki sposób za pomocą kilku prostych kroków możesz podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza Twojego domu? Aby poddać metamorfozie przestrzeń swojego mieszkania i odświeżyć unikalny styl wcale nie potrzebujesz zasobnego portfela. Wystarczy chęć do działania i odrobina kreatywności, aby Twój dom zyskał charakter i szyk!

Jednym ze stale powracających trendów na przestrzeni ostatnich lat jest styl boho. Co go charakteryzuje i stanowi o jego powodzeniu we wnętrzach domów na całym świecie? Odkryj potęgę stylu boho inspirowanego naturą, egzotycznymi krajobrazami oraz odległymi krajami – Afryką i Ameryką Południową.

Styl boho – po czym go poznasz?

Jeszcze do niedawna uchodzący za etno styl boho swoje korzenie zapuścił w kulturze ludowej, o czym świadczą dekoracje inspirowane ozdobami Afrykańskich Masajów czy kolorowych tkanin, kojarzących się ze wzorami spotykanymi w Chile. Rozwój tego stylu przypada na lata 70. ubiegłego wieku, kiedy młodzi ludzie buntowali się przeciwko wytworom wielkich koncernów, takich jak plastikowe, jednorazowe przedmioty. Zaczęli więc szukać oryginalności w ręcznych wyrobach człowieka m.in. tkanych swetrach, pledach czy wiklinowych koszach, które bardzo często były wytworem kultur uznawanych za prymitywne.

Styl boho świetnie sprawdzi się w przypadku aranżacji nieruchomości od dewelopera – gotowe mieszkania w Stęszewie wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń.

Dodatki w stylu boho do Twojego domu

Dzisiejszy styl boho czerpie swoje inspiracje ze stylu skandynawskiego, które można zaobserwować w ziemistej, stonowanej palecie barw oraz naturalnych materiałach, jakie pojawiają się we współcześnie aranżowanych mieszkaniach. Wnętrza boho charakteryzują odcienie kojarzące się z afrykańskim krajobrazem oraz wypaloną słońcem ziemią. Kremy, brązy, beże, szarości i zieleń to barwy wiodące tego stylu. Pastelowe kolory przełamują wzorzyste tkaniny, dywany oraz pledy, nierzadko nawiązujące do skandynawskiej palety barw, w której znajdziemy butelkową zieleń czy słoneczną żółć.

Co ciekawe, w prosty i niewymagający specjalistycznej wiedzy z zakresu designu i aranżacji wnętrz sposób możesz za pomocą dodatków boho tchnąć do wnętrza swojego domu lub mieszkania nowe życie. Pomogą Ci w tym rzemieślnicze wyroby z naturalnych materiałów, takich jak bambus, glina lub drewno. Ceramiczne naczynia w kuchni nadadzą wnętrzu schludnego charakteru, którego inspirujący klimat pogłębi wiklinowy kosz na owoce i warzywa. Alternatywą dla tradycyjnego żyrandolu w salonie może stać się lampa z rattanowym kloszem, natomiast przytulny charakter sypialni podkreśli ręcznie tkany wełniany pled.

Wnętrza boho dawką codziennej inspiracji

Jeśli szukasz stylu, który podkreśli nonkonformistyczne spojrzenie na świat i będzie nawiązywać do indywidualności Twojego charakteru, wybierz dodatki w stylu boho do wnętrz swojego mieszkania. Skutecznie skontrastują dotychczas panujący klimat, sprawiając, że obraz Twojego domu stanie się niebanalny, inspirujący i sprzyjający twórczemu myśleniu. Powszechnie wiadomo, że kreatywne otoczenie sprzyja efektywnej pracy – dlaczego więc nie zdecydować się na codzienność na tle niekonwencjonalnych i stylowych wnętrz?