Łóżko, materac
Dom i Rodzina

Dobry materac piankowy

Artykuł partnera.

Wielu z nas zastanawia się nad tym, co zrobić aby poprawić jakość swojego snu. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – kluczem do przyjemnego, komfortowego wypoczynku jest odpowiednio dobrany materac. To od niego zależy to, z jakim nastawieniem i samopoczuciem będziemy witać każdy dzień. Dziś podpowiemy, jakie materace piankowe wybrać i dlaczego?

Co warto wziąć pod uwagę wybierając materac?

Dokonując wyboru materaca należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Jakich? Oto one:

 • stan swojego zdrowia,
 • wagę,
 • osobiste preferencje,
 • możliwe wady postawy,
 • oraz to czy sypiamy sami, czy z parterem.

Za co warto docenić materace piankowe?

Poszukując idealnego produktu do spania możemy postawić na materac piankowy. Mówi się, że to rodzaj materacy dla wymagających. I owszem, to prawdziwa rewolucja ostatnich czasów.

Materace piankowe spełniają wysokie wymagania jakościowe i technologiczne. Osoby decydujące się na rozwiązanie tego typu mogą być spokojne o swój wypoczynek. Materace piankowe:

 • łagodzą bóle pleców,
 • dotleniają tkanki,
 • umożliwiają swobodny przepływ krwi,
 • uniemożliwiają rozwój bakterii i roztoczy,
 • idealnie dopasowują się do ciała użytkownika,
 • zapewniają miękkość i wygodę spania,
 • są niezwykle odporne na eksploatację.

Komu dedykowane są materace piankowe?

Wszystkim tym, którzy stawiają na jakość produktu i cenią sobie elastyczność użytkowania. Materace piankowe można samodzielnie regulować i w dowolnym momencie przełożyć piankę na drugą stronę materaca.

Ten rodzaj materacy będzie nieocenioną pomocą dla osób borykających się z bólem pleców, gdyż materace piankowe wspomagają rehabilitację i dbają o właściwe ułożenie całego ciała w czasie snu. Użytkownicy mogą liczyć na zaprzestanie odczuwania dolegliwości bólowych, drętwienia i nieprzyjemnego dyskomfortu, wynikającego z niewyspania. Materace piankowe poprawiają jakość codziennego funkcjonowania, a jak wiemy – jaka noc, taki cały dzień!

Pianka typu Visco – właściwości

Ten rodzaj pianki należy przede wszystkim docenić za właściwości ortopedyczne, które efektownie zmniejszają napięcie mięśni użytkownika, a także nacisk poszczególnych części kręgosłupa na podłoże. Materace Visco umożliwiają szybszą regenerację ciała, a co więcej, całościowa struktura poprawia krążenie krwi. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe!

Dlatego pamiętajmy, aby dokonywać rozsądnych wyborów i przed zakupem materaca zasięgnąć opinii eksperta. Jednym z najbardziej cenionych producentów materacy jest marka SleepMed, której priorytetem jest dobro i zadowolenie użytkowników. Materace SleepMed to propozycja dla osób wymagających, dla wszystkich tych, którzy wiedzą, że sen ma znaczenie i to od niego w głównej mierze zależeć będzie nasze samopoczucie i codzienna wydajność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.