Zamntwany bezprzewodowy drzwonek do drzwi
Dom i Rodzina

Dlaczego warto zainwestować w dzwonki bezprzewodowe

Nieodpowiedni dzwonek do drzwi może przez lata denerwować domowników. Tego typu sprzętu nie wymienia się zbyt często, dlatego jego wybór należy dobrze przemyśleć. W dzisiejszych czasach dzwonki bezprzewodowe zastąpiły tradycyjne dzwonki elektryczne w korytarzach, bramach i przed drzwiami, jako sygnał, że ktoś chce wejść do mieszkania, firmy lub innego lokalu. Dlaczego nastąpiła ta zmiana, pomimo tego, że konstrukcje te są często droższe?

Użytkownicy polubili dzwonki bezprzewodowe z wielu powodów. Instalacja jest prosta i szybka, ponieważ nie trzeba martwić się o przewody. Dodatkowo można dokonać precyzyjnej regulacji dźwięku, a nadajnik można łatwo przymocować do drzwi, ściany lub słupka ogrodzeniowego, dzięki czemu każdy dzwonek bezprzewodowy może skutecznie działać w dużych przestrzeniach.

Rodzaje dzwonków bezprzewodowych

Choć dzwonki do drzwi na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, po bliższym przyjrzeniu się zauważysz, że ich różnice są znaczące. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, w tym czarnego i białego, aby dopasować dzwonnego do wyglądu domu. Dostępne na rynku są bezprzewodowe dzwonki do drzwi zasilane bateriami lub bez baterii Ochrona przed kurzem i wilgocią jest ważna, więc upewnij się, że nadajnik jest wodoszczelny. Minimalny wymóg ochrony powinien wynosić IP 44, jeśli nadajnik znajduje się na zewnątrz. Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę wybierając dzwonek bezprzewodowy do drzwi jest możliwość regulacji głośności lub melodii dzwonka. Szczególnie zmiana poziomu głośności dzwonka jest ważna gdyż umożliwi nam ściszenie dzwonka gdy będzie on dzwonił za głośno. Koniecznie zwróć uwagę na sposób montażu dzwonka. Niektóre z nich są na tyle lekkie, że obudowę można przykleić do ogrodzenia za pomocą dwustronnej taśmy klejącej. Oprócz tego, że w większości urządzeń otrzymujemy krótkie kołki betonowe, montaż modułu do ściany będzie łatwiejszy.

Jaki zasięg mają bezprzewodowe dzwonki do drzwi?

Jednym z podstawowych problemów zgłaszanych przez niezadowolonych użytkowników jest problem z transmisją sygnału. Musisz zwracać szczególną uwagę na tę kwestię przy podejmowaniu decyzji o zakupie dzwonka bezprzewodowego. Zasięg mierzy się od jednego modułu do drugiego, ale pamiętaj, że ściany, sufity, a nawet krzewy i drzewa mogą znacznie ograniczyć możliwość połączenia dwóch modułów. Warto zatem wybrać dzwonek, który ma nieco lepszy zasięg niż wskazuje na to bezpośredni pomiar.