Nauka języka angielskiego przez skypa
Rozwój

Dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype?

Do tej pory kojarzyłeś naukę angielskiego tylko z nudną gramatyką i spisem słownictwa długim niczym starożytny papirus? Uwierz, nie musi tak być! Słyszałeś kiedyś o nauce angielskiego przez Skype? Warto spróbować. W tym artykule przedstawimy argumenty przemawiające za tym, że ta metoda jest skuteczna, łatwa i przyjemna.

Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna

Dlaczego? Ponieważ nie musisz pokonywać kilometrowych korków, by wreszcie dotrzeć na zajęcia w szkole językowej. Zimą nie wkładasz kilku warstw ubrań, by najpierw odśnieżyć samochód, lub by zdążyć na autobus (jeśli poruszasz się komunikacją miejską).

Ucząc się angielskiego przez Skype, siadasz w swoim pokoju w wygodnym fotelu lub na kanapie i po prostu pobierasz lekcje. Oczywiście w rękach możesz trzymać kubek z gorącą kawą, herbatą albo innym ulubionym napojem.

Jeśli akurat za oknem jest piękna pogoda, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozłożył kocyk na trawie i rozpoczął konwersację ze swoim native speakerem.

Właściwie każde miejsce do nauki angielskiego przez Skype jest dobre – ważne, tylko aby panowała w nim przyjazna atmosfera i abyś mógł się jak najlepiej skupić.

Angielski przez Skype – elastyczne godziny i czas dla siebie

Pewnie zapytasz jak to możliwe, aby żyjąc w ciągłym biegu znaleźć jeszcze czas na naukę angielskiego przez Skype? Uwierz, że ta metoda jest tak samo dobra dla zabieganych gospodyń domowych, pędzących ze spotkania na spotkanie biznesmenów, jak i wciąż uczących się studentów.

Angielski przez Skype jest wprost stworzony dla ludzi zabieganych. Zawsze przecież można wygospodarować godzinkę czasu na naukę (naturalnie we własnym domu). A co jeśli nie możesz uczestniczyć w zajęciach? Wystarczy dać znać lektorowi i przełożyć lekcje lub je skrócić. Oczywiście nie tracisz pieniędzy, co na pewno miałaby miejsce, gdybyś opuścił zajęcia w szkole językowej.

Czy można oszczędzić, ucząc się angielskiego przez Skype?

Oczywiście, że tak! Oszczędzasz na paliwie lub biletach, które musiałbyś kupić, gdybyś dojeżdżał do szkoły językowej. Opłaty za zajęcia grupowe także nie należą do tanich. Musisz mieć przecież podręczniki, pomoce, ćwiczenia.

Ucząc się angielskiego przez Skype, wszystkie niezbędne skrypty otrzymujesz za darmo. Nauczyciel ma dla Ciebie ćwiczenia, które z pewnością sam stworzył lub znalazł w sieci. To nic nie kosztuje. Zatem na lekcjach angielskiego przez Skype jak najbardziej można oszczędzić.

Nauka we własnym tempie dzięki angielskiemu przez Skype

W większości przypadków kursanci w szkołach językowych dobierani są pod względem stopnia zaawansowania znajomości języka. Program jest też tak dobrany, aby wszyscy uczestnicy uczyli się w jednakowym tempie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Każdy przecież w indywidualny sposób przyswaja materiał.

Ucząc się angielskiego przez Skype, nie musisz się obawiać, że zostaniesz w tyle. Nauczyciel dostosuje się do Twojego tempa i tak ułoży zagadnienia, abyś jak najlepiej przyswajał wiedzę. W razie czego Ty i Twój lektor powtórzycie trudniejsze partie. Nie krępuj się – nauczyciel jest tu dla Ciebie. Zanim nie upewni się, czy wszystko zrozumiałeś, nie przejdzie do dalszego etapu nauki.

Mało tego. Jeśli do tej pory lekcje w grupie kojarzyłeś tylko z niepewnością i nie chciałeś zabierać głosu, czas to zmienić. Dzięki angielskiemu przez Skype nabierzesz pewności siebie i przełamiesz barierę językową. Jesteś przecież tylko Ty i lektor.

Nauka angielskiego przez Skype – lekka, łatwa i przyjemna metoda

Nauka angielskiego przez Skype wcale nie musi być nudna. W internecie dostępnych jest mnóstwo ciekawych materiałów: artykułów, filmików na YouTube, podcastów. To z nich będziesz uczył się języka. Zapomnij o wkuwaniu reguł gramatyki! Angielski opanujesz w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

Jak widzisz, nauka angielskiego przez Skype ma wiele zalet. To jak, jesteś zdecydowany ją rozpocząć?