Dekoracje domu z wykorzystaniem zdjęć które wiszą na ścianie w sypialni
Dom i Rodzina

Dekoracje domu z wykorzystaniem zdjęć

Poznaj sposoby na wyeksponowanie wartościowych fotografii we wnętrzu.

Wykorzystanie zdjęć w aranżacji mieszkania

Choć fotografia przeszła na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ogromną ewolucję, wciąż jedną z jej najistotniejszych funkcji jest ta ozdobna. Lubimy otaczać się zdjęciami, które są piękne lub po prostu przywołują w pamięci wartościowe chwile, pozwalają pamiętać o bliskich nam osobach, a przy tym kontemplować upływ czasu. Dziś wywołanie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Można je zlecić zdalnie i odebrać odbitki w domu. To dlatego moda na dekoracje wnętrz z wykorzystaniem fotografii nigdy nie przemija. Zdjęcia wieszamy na ścianach, stawiamy na komodach, regałach, półkach, biurkach. Otaczamy się twarzami bliskich, zatrzymanymi chwilami, których wspomnienie wywołuje uśmiech.

Jak wyeksponować zdjęcia na ścianie?

Możliwości jest wiele. Przede wszystkim zacznij od wyboru pomieszczenia oraz konkretnych fotografii. Możesz postawić na klasyczne ramki w ilości 2-3 sztuk lub sporządzić całą galerię na jednej ze ścian np. w sypialni, jadalni lub salonie. Szeroka dostępność zróżnicowanych modeli ramek pozwala na zakup tych, które idealnie wpiszą się w stylizację wnętrza. Istnieje wiele możliwości umieszczenia ramek na ścianie. Jedni preferują rzędy wyznaczone za pomocą lasera lub poziomicy, inni wolą pozornie niekontrolowany chaos. Ciekawym pomysłem jest połączenie naklejki ściennej w postaci drzewa ze zdjęciami członków rodziny. Powstałe drzewo genealogiczne to doskonały pomysł na dekorację salonu.

Bardzo popularne są w ostatnim czasie multiramki, czyli połączone ze sobą ramki na wiele zdjęć. Taka dekoracja nadaje pomieszczeniu charakteru i pozwala stworzyć zupełnie wyjątkowy akcent.

Alternatywą dla ramek są plakaty ze zdjęcia lub fotoobrazy na płótnie. Te duże formy z reguły najlepiej prezentują się na ścianie samodzielnie, ewentualnie w parach np. portrety dwojga partnerów lub dwójki dzieci.

Kolejna oryginalna propozycja to kalendarz ze zdjęciami. Najczęściej wieszany jest w gabinecie, sypialni lub kuchni. Możesz wybrać kalendarz z jednym zdjęciem, ale również taki, w którym każdy miesiąc opatrzony będzie inną fotografią.