Czyszczenie brudnej i zniszczonej elewacji na budynku
Dom i Rodzina

Czyszczenie elewacji na Śląsku – Tylko z Gros Prace!

Artykuł sponsorowany.

Elewacje na budynkach narażone są na bardzo ciężkie warunki. Czynniki atmosferyczne, zanieczyszczenia pochodzące z powietrza, wilgoć – to tylko nieliczne z zagrożeń, na które narażone są elewacje i fasady na Śląsku i w całej Polsce. To wszystko prowadzi do znacznego pogorszenia się estetyki całego budynku. Chcesz dowiedzieć się, czy istnieją skuteczne metody na czyszczenie fasad i renowacje cegły na Śląsku? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

Mycie elewacji Śląsk i okolice

Zastanawiasz się, czy mycie elewacji w Katowicach i ościennych miastach jest możliwe? Powietrze na terenie województwa śląskiego uchodzi za wyjątkowo zanieczyszczone, co oczywiście odbija się również na wyglądzie budynków. Znaczna ilość kurzu, smogu i pyłów osadza się na elewacjach i negatywnie odbija się na walorach estetycznych konstrukcji. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z usług kompleksowego czyszczenia i mycia elewacji. Nie ma znaczenia czy chodzi o budynek jednorodzinny, blok mieszkalny, siedzibę firmy czy kamienice. Firma Gros zajmuje się pracami na wysokościach na terenie całego Śląska, a do czyszczenia elewacji wykorzystuje wysokiej jakości myjki ciśnieniowe i specjalnie dobrane środki chemiczne.

Jak często myć elewację i fasady?

Wszystko zależy od dokładnych wytycznych znajdujących się zwykle na karcie produktu materiału, z którego została wykonana elewacja. Jednak w zdecydowanej większości przypadków wystarczy gruntowe mycie fasady co około 5-10 lat. Niestety na Śląsku mamy do czynienia ze zdecydowanie bardziej uciążliwym terenem, ze względu na wysoki stopień urbanizacji i wysokie zanieczyszczenie powietrza. W związku, z czym mycie elewacji może być wymagane częściej niż w innych rejonach kraju. Warto pamiętać, że zdecydowanie najlepszym momentem na wykonanie gruntowych porządków jest wiosna, kiedy jeszcze wysokie temperatury nie dają się we znaki, a jednocześnie nie trzeba obawiać się przymrozków.

Jak wygląda czyszczenie elewacji w Chorzowie i na Śląsku?

Każda elewacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Najważniejsze jest wykorzystanie odpowiednich środków, dostosowanych nie tylko do rodzaju materiału, z którego wykonana jest elewacja, ale również do stopnia zabrudzenia. W firmie Gros wykorzystuje się skuteczne i bezpieczne metody, które przywrócą blask nawet starym budynkom, które nie były czyszczone od wielu lat. Nie musisz martwić się również o ewentualne rysunki czy graffiti na ścianach budynku. Usunięcie ich to żaden problem! Wieloletnie doświadczenie i sprzęt najwyższej jakości pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników również w zakresie usuwania tego typu zabrudzeń. Co więcej, w naszej ofercie znajdziesz usługę zaimpregnowania oczyszczonej elewacji, tak by pokrycie jej kolejnymi rysunkami czy osadzanie się pyłów było utrudnione.