Łóżko tapicerowane w sypialni
Dom i Rodzina

Czym się kierować przy wyborze łóżka tapicerowanego do sypialni?

Sypialnia to bez wątpienia jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w naszym domu. W sypialni regenerujemy siły odpoczywając bądź śpiąc. Nigdzie indziej jak na sypialnym łóżku najwygodniej czyta się książkę, przegląda dokumenty czy słucha muzyki. Nic więc dziwnego, że wybór łóżka to jedna z najbardziej kluczowych decyzji w trakcie urządzania naszej sypialni. Czym się kierować podczas wyboru łóżka do naszej sypialni? Dlaczego warto zwrócić uwagę na łóżka tapicerowane? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Zaczynamy!

Łóżka tapicerowane i ich zalety

Łóżka tapicerowane to niekwestionowany hit ostatnich czasów. Bardzo chętnie sięgają po nie profesjonalni projektaci oraz architekci wnętrz. Można odnaleźć je w najbardziej prestiżowych aranżacjach renomowanych wnętrz.

Łóżka tapicerowane do sypialni przepięknie się prezentują oraz są jednym z najbardziej wygodnych modeli dostępnych na rynku. Czym kierować się podczas ich wyboru, by dopasować konkretny model do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań?

Wymiary

Wybierając łóżko tapicerowane do sypialni należy kierować się przede wszystkim jego wymiarami. To jak duże łóżko wybierzemy do naszej sypialni zależy przede wszystkim od wielkości naszego pokoju sypialnego. Zakłada się, że minimalna szerokość łóżka dla dwojga osób wynosi 140cm. Komfortowe warunki odczujemy także przy wyborze łóżka o szerokości 160cm czy 180cm. Standardowa długość dla łóżka tapicerowanego wynosi 200cm powierzchni do snu. Należy jednak pamiętać, że tapicerowany zagłówek zajmuje dodatkowe kilkanaście centymetrów. 

Styl wykonania łóżka tapicerowanego

Czym się kierować podczas wyboru naszego nowego mebla? Łóżko tapicerowane do sypialni musi być wykonane w stylu pasującym do pozostałego urządzenia sypialni. Łóżka tapicerowane produkowane są w różnorodnych stylach:

  • kontynentalnym,
  • industrialnym,
  • nowoczesnym,
  • glamour.

Tak szeroki wybór pozwoli na perfekcyjne dopasowanie łóżka, które prócz tego, że będzie prezentowało najwyższą jakość komfortu, to jeszcze będzie samo w sobie doskonałą ozdobą naszej sypialni.

Podczas wyboru należy wziąć także pod uwagę kolorystykę oraz materiał, z którego wykonano tapicerowany zagłówek. Prócz kwestii designu, ma to również znacznie dla wytrzymałości i trwałości użytkowania. Łóżko tapicerowane do sypialni może być wykonanale z tkaniny obiciowej takiej jak:

  • skóra,
  • ekoskóra,
  • plusz,
  • welur.

Najlepiej wybrać tkaniny hydrofobowe, które są odporne na wchłanianie różnorodnych płynów, które powodują nieestetyczne plamy i zabrudzenia.

Pojemnik na pościel

Łóżka tapicerowane wyposażone są zazwyczaj w pojemniki na pościel. Jeśli zależy nam na dobrym wykorzystaniu miejsca, zwłaszcza w sytuacji gdy nasza sypialnia bądź całe mieszkanie czy dom są małych rozmiarów, warto zwrócić uwagę na rozmiar pojemnika na pościel. Takie miejsce nie musi służyć tylko jako schowek na pościel. Może to być doskonałe miejsce na przechowywanie różnorodnych kocy, narzut, zimowych ubrań, śpiworów i wielu innych. Jedynym słowem, pojemnik na pościel może stać się naszym ulubionym, niewidocznym zakątkiem do przechowywania.

Czym się kierować podczas wyboru łóżka do naszej sypialni? Podsumowując, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o własnym komforcie i wygodzie, dobierając preferowaną przez nas wielkość łóżka. W następnej kolejności warto skupić się na kolorystyce, materiale oraz stylu, w jakim wykonano łóżko tapicerowane do sypialni. Jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu, należy zwrócić uwagę na pojemnik na pościel. Tak przemyślany zakup z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.