Gofrownica przemysłowa
Biznes

Czym kierować się podczas wyboru gofrownicy?

Chcesz wprowadzić gofry do menu swojego lokalu? Nie potrzebujesz wiele – wystarczy ciasto i dodatki oraz oczywiście odpowiedni sprzęt. Gastronomiczne gofrownice różnią się od tych przeznaczonych do użytku domowego. Dowiedz się, jak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i przygotuje najsmaczniejsze gofry.

Czy rodzaj gofrownicy ma znaczenie?

Może się wydawać, że nie ma większego znaczenia, jakie urządzenie do wypieku gofrów wybierzesz. Nic bardziej mylnego. To bowiem w znacznej mierze od sprzętu zależy jakość tej przekąski. Jeśli więc chcesz, aby przygotowywane przez Ciebie gofry były równomiernie zarumienione, idealnie puszyste i chrupkie, potrzebujesz wysokiej jakości gofrownicy. Od użytych materiałów czy też mocy urządzenia zależy również sprawność urządzenia, która determinuje możliwość szybkiej obsługi gości. To właśnie dlatego warto wybierać gofrownicę do lokalu z dużą rozwagą.

Najważniejsze cechy gofrownic gastronomicznych

Na co więc zwracać uwagę przy zakupie gofrownicy do lokalu? W pierwszej kolejności możesz zdecydować o rozmiarze i kształcie. W specjalistycznych sklepach, takich jak MultiGastro, znajdziesz gofrownice pozwalające na jednoczesny wypiek jednego lub kilku gofrów. To więc jeden z podstawowych parametrów mówiących o wydajności sprzętu. Kształt to kwestia bardziej indywidualna – możesz postawić na tradycyjne gofry prostokątne lub bardziej oryginalne koła, serca czy też coraz popularniejsze buble wafle (gofry bąbelkowe).

Parametry techniczne to podstawa

Niezwykle ważna jest też moc urządzenia – gofrownice gastronomiczne mają moc przynajmniej 1 kW, ale rekomendowany sprzęt powinien mieć nawet ponad 1500 W. Zapewni to szybkość pracy i nagrzewania. Zwróć również uwagę na powierzchnię płyt grzewczych – najpopularniejsze jest trwałe i równomiernie nagrzewające się żeliwo pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu. Co jeszcze jest ważne? Upewnij się, że wybrana przez Ciebie gofrownica przystosowana jest do ciągłej pracy – to szczególnie ważne w profesjonalnej obsłudze klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.