Firma zajmująca się wyrobem pieczątek
Biznes

Czy wyrób pieczątek może być dochodowym biznesem?

Obecnie coraz więcej osób poszukuje sposobu na zyskanie niezależności finansowej. Nie dla każdego praca na etacie jest spełnieniem marzeń i nie zawsze pozwala ona na osiągnięcie stabilizacji materialnej. Wobec tego, młodzi i ambitni przedsiębiorcy próbują wejść na rynek ze swoimi kreatywnymi pomysłami. Zainteresowanie wzbudza obecnie prowadzenie działalności w zakresie wyrabiania pieczątek. Czy więc jest to dochodowy pomysł na biznes?

Kto używa pieczątek?

Najlepszym miernikiem tego, czy biznes będzie dochodowy czy też nie, jest nic innego jak grupa docelowa, czyli potencjalni klienci. Podstawą do stworzenia perfekcyjnej strategii marketingowej jest więc dokładna analiza rynkowa i podjęcie decyzji odnośnie tego, czy odbiorcy faktycznie będą zainteresowani oferowanymi towarami i usługami. W przypadku wyrobu pieczątek grupa docelowa staje się niezwykle obszerna, co świadczy o tym, że biznes może przynieść nam wymierne korzyści. Pieczątki usprawniają prace w wielu firmach oraz urzędach, a korzystają z nich przede wszystkim:

  • organy władzy państwowej i administracji;
  • szkoły;
  • placówki sądowe i prokuratury;
  • firmy i przedsiębiorstwa – zarówno mniejsze jak i większe;
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak więc widać, pieczątki dalej są potrzebne i skutecznie ułatwiają np. zawieranie umów leasingowych czy sygnowanie innych dokumentów.

Jaki jest koszt wykonania pieczątki?

Jeśli wyrób pieczątek jest jednym z pomysłów na biznes, wówczas z pewnością chcemy poznać wszelakie koszty i przekalkulować opłacalność biznesu. Można się więc zastanowić, ile kosztuje wyrobienie takiej pieczątki? Otóż w tym wypadku konieczne jest uwzględnienie wielu czynników jak np:

  • technika wykonania pieczątki;
  • materiały wykorzystane do wykonania pieczątki;
  • rozmiar pieczątki.

Tak naprawdę, przyszły przedsiębiorca powinien rozpatrywać zakup niezbędnych materiałów w perspektywie hurtowej. Wówczas będą one o wiele tańsze, a także dadzą znacznie większe możliwości pod względem produkcji. Szacunkowo koszt wyrobienia jednej pieczątki od podstaw nie powinien przekroczyć 10 – 30 zł – uwzględniając średniej jakości materiały i standardowe rozmiary pieczątki. Warto mieć to na uwadze, dokonując wyceny własnych produktów.

Co jest niezbędne do wykonania pieczątki?

Potencjalny klient przychodzi do firmy jedynie z danymi, które powinny się na pieczątce znaleźć. Niemniej jednak to producent musi zadbać o całą resztę. Zgodnie z tym, prowadząc taki biznes musimy zadbać o niezbędne materiały, które będą poniekąd zależne od techniki produkcji. Dla przykładu wykonując pieczątki metodą polimerową, analogicznie będzie nam potrzebny polimer, lampa ultrafioletowa – do utwardzenia cieczy, a także przesłony na które można nanieść odpowiedni nadruk. Z kolei jeśli chodzi o technikę fleszową, wówczas konieczny będzie zakup specjalnej maszyny błyskowej. Oczywiście konieczne będą także gumki odciskowe oraz obudowy – plastikowe, drewniane lub materiałowe, które są niezbędne przy produkcji pieczątek.

Co zrobić, by wyrób pieczątek był dochodowy?

Wyrób pieczątek nie jest nowym pomysłem na biznes – takie firmy już istnieją i prosperują całkiem dobrze. Oznacza to, że konkurencja w tej branży nigdy nie śpi. Co więc można zrobić, by wyrób pieczątek przynosił coraz to większe korzyści? Otóż przede wszystkim warto postawić na dobre kampanie reklamowe prowadzone w sieci Google i na portalach społecznościowych. Witryna firmowa powinna być odpowiednio przygotowana i „urozmaicona” wysokiej jakości portfolio. Co więcej, warto zastanowić się nad sprzedażą wielokanałową – nie tylko stacjonarnie, ale także przez platformy internetowe. Zakupy online są cenione przez znacznie większe grono odbiorców, niż może się nam to wydawać. Finalnie, zadbajmy o to, by nasze pieczątki były jakościowe i solidnie wykonane – to najlepiej przekonuje i buduje zaufanie wśród potencjalnych klientów.