Kilka osób studiujących psychologie rozmawia ze sobą przy stole
Rozwój

Czy warto iść na studia psychologiczne w 2023 roku? Podpowiadamy

Artykuł partnera.

Psychologia to kierunek, który studenci wybierają chętnie już od wielu lat. Czy warto? Okazuje się, że tak. Zajęcia są bowiem ciekawe, po ukończeniu tego kierunku można także pracować w wielu miejscach. Warto też wspomnieć, że wiedza zdobyta podczas nauki przyda się w życiu prywatnym.

Psychologia – dla kogo?

Psychologia to kierunek, dzięki któremu można lepiej zrozumieć ludzi i relacje, a także dowiedzieć się, jak wspierać innych w różnych sytuacjach. Warto także pamiętać, że wiedza z zajęć przyda się nie tylko w pracy zawodowej, ale też w życiu prywatnym. Na pewno wpłynie pozytywnie na kontakty z innymi, pomoże też lepiej zrozumieć siebie i swoje reakcje na różne sytuacje.

Interesuje Cię psychologia? Studia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli jesteś osobą empatyczną, chcesz pomagać innym, lubisz kontakt z ludźmi. Warto zdecydować się na taki kierunek, jeśli nie masz problemów z komunikacją z ludźmi, potrafisz wzbudzać zaufanie, jesteś osobą otwartą, a jednocześnie potrafisz dochować tajemnicy.

Psychologia? Studia dadzą Ci wiele możliwości

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy psychologia to kierunek dla Ciebie, musisz wiedzieć, że po ukończeniu takich studiów zyskasz naprawdę wiele możliwości. Możesz podjąć pracę lub zdobywać nową wiedzę, aby otworzyć sobie nowe ścieżki kariery. Osoby decydujące się na studiowanie psychologii mogą pracować w miejscach takich jak:

  • Ośrodek psychoterapii,
  • Centrum kryzysowe,
  • Szpital,
  • Placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Pomoc psychologa jest potrzeba także w miejscach takich jak kluby sportowe, agencje reklamowe, czy też firmy doradcze. Można śmiało powiedzieć, że studia psychologiczne dają naprawdę wiele ciekawych i różnorodnych możliwości.

Chcesz studiować, ale nie możesz uczęszczać na zajęcia stacjonarne w dni powszednie? W tym przypadku dobrą opcją okaże się psychologia studia online. Dzięki takiej ofercie niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, masz szansę na ukończenie wymarzonego kierunku studiów. Postaw na polecaną i sprawdzoną uczelnię, a przekonasz się, że naprawdę warto zadbać o swoją przyszłość.

Studia psychologiczne to niejedyna opcja

Lubisz pomagać innym? Interesuje Cię psychika ludzka? Pamiętaj, że studia psychologiczne to ciekawa, ale niejedyna opcja. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź dostępne możliwości. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu oferuje także kierunki takie jak prawo, pedagogika, bezpieczeństwo wewnętrzne i inne. Po ukończeniu każdego z tych kierunków można pracować w miejscach, które mają na celu pomagać ludziom, a także zapewniać ochronę.

Jeśli po przemyśleniu stwierdzisz, że jednak psychologia to coś, co naprawdę chcesz studiować, sprawdź dostępne kierunki. WSBiNoZ oferuje takie jak psychologia społeczno-wychowawcza, psychologia kliniczna, czy też psychologia biznesu. Na stronie uczelni znajdziesz dokładne opisy tych kierunków, co na pewno pomoże Ci wybrać taki, który wpisuje się najlepiej w Twoje zainteresowania. Na stronie znajdziesz także kilka słów o wykładowcach, co także warto sprawdzić.