Pluskwa na podłodze

Czy pluskwy są niebezpieczne dla zdrowia?

Pluskwy to insekty, które pomimo naszych starań mogą występować w środowisku ludzkim. Choć sami przywiązujemy wagę do czystości, istnieje bardzo duże ryzyko przeniesienia szkodników z zewnątrz, np. na ubraniu lub bagażu. Spore zagrożenie występuje także w momencie gdy kupujemy używane meble. Co więcej, insekty mogą przywędrować do domu na ciele zwierząt lub wzdłuż instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Zwalczanie pluskiew jest wykonywane przez doświadczone firmy, które dysponują profesjonalnym sprzętem. Czy same insekty są jednak niebezpieczne dla zdrowia?

Pluskwy – co trzeba wiedzieć na ich temat?

Szkodniki wyróżniają się niewielkimi rozmiarami, a z uwagi na fakt, że żerują głównie w nocy, często nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności. Naszą uwagę powinny wzbudzić liczne ugryzienia na ciele, które w coraz większej liczbie pojawiają się po przebudzeniu. Pluskwy żywią się m.in. ludzką krwią stąd czerwone plamki na skórze. Wiele osób uznaje je za ugryzienia komarów ze względu na podobny wygląd i swędzenie. Jeśli jednak z każdym dniem jest ich coraz więcej, to wyraźny sygnał, że mamy do czynienia z opisywanymi insektami. Zwalczanie pluskiew warto zlecić jak najszybciej, z uwagi na fakt, iż szkodniki rozmnażają się w krótkim czasie.

Czy pluskwy są groźne dla człowieka?

Po ugryzieniu, u niektórych osób może pojawić się reakcja alergiczna oraz rumień. Nierzadkim objawem jest też pokrzywka, mdłości oraz gorączka. Czasami dochodzi nawet do infekcji skórnej, której skutkiem będzie blizna. Osoby, które nieustannie drapią swędzące miejsca, mogą w ten sposób doprowadzić do zakażenia rany. W kwestii przenoszenia chorób, sytuacja jest niejasna. Z jednej strony bowiem potwierdzono fakt, iż pluskwy przenoszą choroby, z drugiej nie udowodniono, że mogą nimi zarazić człowieka. Niemniej jednak, proces zwalczania należy rozpocząć jak najszybciej, aby pozbyć się uciążliwego problemu. W poszukiwaniu firmy od usług DDD warto najpierw zapytać znajomych i rodzinę, czy mają kogoś do polecenia. Jeśli nikt jednak do tej pory nie miał takiego problemu, należy zgłosić się do firmy, która wydaje się dla nas najbardziej atrakcyjna – ze względu na cenę, jak i dostępność i zasięg działania.