Dziewczynka odrabia lekcję w zeszycie

Czwarta klasa to wyzwanie! Jakie zeszyty do szkoły podstawowej wybrać?

Artykuł partnera.

Zeszyty do szkoły to podstawowy element wyprawki szkolnej. Podczas szkolnych zakupów rodzice często czują się zagubieni, ponieważ nie wiedzą, czego ich pociecha tak właściwie potrzebuje. Od ‘naszych’ czasów trochę się zmieniło, a co za tym idzie, potrzeby dzieci też są inne. Jak zatem wybrać idealne zeszyty do szkoły dla dziecka, które idzie właśnie do czwartej klasy? Przygotowaliśmy dla Was krótką ściągawkę, z której dowiecie się jaki zeszyt do techniki lub muzyki wybrać? Ile stron powinien mieć taki zeszyt? Postawić na kratkę, linie czy może gładki zeszyt do szkoły dla czwartoklasisty? Wyjaśniamy!

Kompletowanie szkolnej wyprawki to dla rodziców wyzwanie, o czym wspominaliśmy we wstępie. Ich dziecko potrzebuje już więcej zeszytów i książek, niż było to w momencie, gdy chodziło ono do pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy podstawówki.

Okładka ma znaczenie, czyli o tym czym kierować się wybierając zeszyty do szkoły?

Czwartoklasiści to wciąż maluchy, dlatego z całą pewnością wygląd zeszytu będzie odgrywał dla nich kluczową rolę. By dziecko było zadowolone, skonsultujcie z nim swój wybór lub wybierzcie się na wyprawowe zakupy razem. Poza wyglądem okładki zwróćcie też uwagę na takie elementy jak jakość wykonania zeszytu, grubość kartek, ich jakość i grubość całego zeszytu. Piękne 200-kartkowe zeszyty nie przydadzą się Wam w czwartej klasie, dlatego lepiej z nich zrezygnujcie. Będą ciężkie, a i tak nie wykorzystacie ich potencjału, gdyż prawdopodobieństwo, że dziecko przez cały rok szkolny zapisze te 200 stron, jest naprawdę niewielkie. Wybierzcie cieńszy zeszyt w trosce o plecy swojej pociechy i pamiętajcie, że w razie potrzeby, w ciągu roku możecie dokupić kolejny zeszyt.

Zeszyt w linie

Wybierając zeszyty do szkoły kierujcie się także kartkami, jakie posiada zeszyt i tym, czy są one w linie, kratkę czy też gładkie. Kartki powinny być dopasowane do przedmiotu. Na języku polskim z pewnością wygodniejsze będą zeszyty w linie, na lekcjach matematyki niezastąpiona okaże się klasyczna kratka.

Jakie zeszyty do szkoły przydadzą się w czwartek klasie?

Jeśli Wasza pociecha wybiera się w najbliższym czasie do czwartej klasy szkoły podstawowej, koniecznie zaopatrzcie ją w:

• 32- lub 60-kartkowy zeszyt w szeroką linię do języka polskiego,
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę do matematyki,
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę bądź linie do języka obcego (jeśli macie dwa języki obce – kupcie dwa oddzielne zeszyty),
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę bądź linie do historii,
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę do przyrody,
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę do techniki,
  • 32- lub 60-kartkowy zeszyt w kartkę do informatyki,
  • 16-kartkowy zeszyt do muzyki w specjalną pięciolinię.

Z pewnością przyda Wam się także po jednym zapasowym zeszycie w linie i kratkę, który wykorzystacie, kiedy maluch zakomunikuje wam w niedzielę o godzinie 23:00, że właśnie skończył mu się zeszyt do matematyki i na jutro potrzebuje nowego. Chyba nic nie wyprowadza rodzica bardziej z równowagi niż taka informacja podana przez dziecko w najtrudniejszym do zakupu zeszytu momencie. Pamiętajcie – jak mówi stare polskie przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony. Koniecznie miejcie w domu dwie zapasowe sztuki zeszytów do szkoły.

Kolorowe zeszyty w krate

Brudnopis – zeszyt do szkoły, który musi mieć każdy uczeń

Jeśli myśleliście, że o nim zapomnieliśmy – nic bardziej mylnego. Brudnopis to must have w szkolnym tornistrze bądź plecaku. Nie zapomnijcie się w niego zaopatrzyć. Naszym zdaniem z powodzeniem wystarczy w tym celu zeszyt 16-kartkowy, który zbytnio nie obciąży plecaka.

Szukacie dobrych jakościowo, świetnie wykonanych i dostępnych w konkurencyjnych cenach zeszytów do szkoły? Koniecznie zajrzyjcie na stronę Hurtowni Ania!