Przygotowywanie paczki do paczkomatu
Technologia

Co wybrać paczkomat czy kuriera ?

Wysyłasz swoją paczkę i nie wiesz na co się zdecydować ? Kurier a może paczkomat?  Oba sposoby nadania i odbioru mają swoje wady i zalety.  Na który jednak się zdecydować ?

Nadanie przesyłki w paczkomacie Inpost.

To wygodna forma dla osób, które mijają swój paczkomat  w codziennej drodze do pracy czy mają go w pobliżu ulubionego sklepu, szkoły czy też znajdują się po prostu na osiedlu. Taka forma nadania jest dla nas bardzo wygodna , ponieważ nie musimy siedzieć w domu i wypatrywać kuriera.  Poprzez serwis https://lepszykurier.pl w wygodny sposób nadasz swoją przesyłkę  w paczkomacie.  Pamiętać  musimy jednak o tym, żeby podać poprawne i aktualne dane nasze i odbiorcy.  Po podaniu wagi i wymiarów naszej przesyłki  wybieramy paczkomat nadawczy i odbiorczy. Drukujemy etykietę naklejamy ją w widocznym miejscu na naszej przesyłce i zanosimy do wybranego przez nas  paczkomatu. W paczkomacie postępujemy z instrukcją zamieszczoną na ekranie paczkomatu. Łatwe i proste.

Odbiór przesyłki w paczkomacie.

Kiedy nasza przesyłka ma być dostarczona do paczkomatu czekamy na smsa powiadamiającego nas o tym, że przesyłka została umieszczona w paczkomacie. Taki sms zawiera dane naszego paczkomatu wraz z kodem odbioru naszej przesyłki.  Kod oraz numer telefonu musimy wpisać  w okienku monitora w paczkomacie kiedy będziemy odbierać naszą przesyłkę. Wpisując kod otworzy się nam dana skrzynka i spokojnie będziemy mogli się cieszyć zawartością  naszej przesyłki.

Wady paczkomatów:

• Mamy 48 h na odbiór przesyłki
  • Padła nam bateria w telefonie a tam mamy kod odbioru przesyłki

Nadanie przesyłki, którą ma odebrać kurier.

Zakładając konto  w serwisie lepszykurier.pl z łatwością nadamy swoją przesyłkę. Podając  wymiary, wagę i wybierając najkorzystniejszą ofertę spośród dostępnych firm kurierskich a następnie podając dane odbiorcy i nadawcy zostaniemy przekierowani do wydrukowania etykiety i ustalenia podjazdu kuriera.  Tutaj możemy wybrać wygodne dla nas godziny odbioru naszej przesyłki.  Umieszczamy naszą etykietę na przesyłce i  teraz pozostało już tylko czekać na przyjazd kuriera.

Odbiór przesyłki przez kuriera.

Przy odbiorze przesyłki przez kuriera musimy pamiętać o tym , by ten podpisał nam potwierdzenie nadania przesyłki. Może to być przydatne wtedy, kiedy nasza przesyłka ulegnie uszkodzeniu lub się zagubi. Wtedy mamy dowód na to , że nasza przesyłka została odebrana przez kuriera danej firmy przewozowej.

Wady odbioru i doręczenia przez kuriera.

• oczekiwanie na podjazd kuriera po odbiór przesyłki
  • możliwość nie zastania odbiorcy przy doręczeniu przesyłki przez kuriera

Podsumowując to jaka opcję wybierzemy paczkomat czy kurier  zależy od nas samych .  Są zwolennicy tylko paczkomatów i są zwolennicy tylko kurierów.  Pamiętajmy, że musimy się kierować przede wszystkim opcją najwygodniejszą dla nas samych . Dla wszystkich w dzisiejszym zabieganym świecie liczy się CZAS.