sala wykładowa na uczelni
Nauka

Co studiować w Pułtusku?

Pułtusk jest średniej wielkości miastem położonym w północnej szczęści województwa mazowieckiego. Jego zaludnienie to zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób, jednak mimo wszystko jest to bardzo dobrze rozwinięte miasto z piekną historią oraz rewelacyjnymi zabytkami.

Wiele młodych osób, po zakończeniu szkoły średniej wyjeżdża z Pułtuska, by rozpocząć studia w większym mieście z lepszymi perspektywami oraz gwarancją znalezienie dodatkowej pracy. Mimo to, pewien odsetek miejscowej ludności nie zamierza opuszczać rodzinnych stron i szuka dobrych uczelni wyższych na miejscu. Co może zaoferować miasto Pułtusk młodym ludziom żądnym wiedzy?

Nie każdy student chce wyjeżdżać daleko od domu

Z wielu przeprowadzonych raportów wynika, że młodzi ludzie nie zawsze chętnie opuszczają rodzinne domy i wyruszają w świat. Często też ich na to nie stać. Z tego powodu starają się znaleźć na miejscu takie szkoły i uczelnie, które zaspokoją ich ambicje. W końcu studia w mniejszym mieści niekoniecznie muszą oznaczać gorsze wykształcenie.

Renomy mniejszych uczelni są mocno zróżnicowane. Często wynika to jednak tylko i wyłącznie z błędnego przekonania. Zazwyczaj ludzie uważają, iż mniejsze jednostki w mniej atrakcyjnych miastach posiadają nieciekawych i mało lubianych wykładowców i profesorów, którzy nie mogą popisać się zbytnio swoją wiedzą. Społeczeństwo nosi w sobie przekonanie, że najlepsza kadra osiada w wielkich ośrodkach akademickich, gdyż tylko one mają potencjał i mogą zaproponować wykształconym ludziom odpowiednie warunki bytowe. Doświadczenie oraz rynek pracy pokazuje, że nie do końca tak jest. Pracodawcy nie patrzą na miejscowość, w jakiej się studiowało oraz nazwiska profesorów, pod kierunkiem których uczył się potencjalny pracownik, a na wykształcenie, doświadczenie i umiejętności.

Kierunki studiów Pułtusk

Pułtusk jest doskonałym przykładem na to, że mniejsze miasto wcale nie oznacza gorszego i na pewno nie oferuje młodym ludziom tylko tych ogólnych kierunków kształcenia. Kierunki studiów w Pułtusku to bardzo obszerny temat, a zainteresowani studenci mają w czym wybierać. Wystarczy wziąć pod lupę Filię Akademii Vistula im. Aleksandra Gieysztora, która cieszy się świetną renomą, a dodatkowo proponuje młodym i ambitnym ludziom naprawdę rewelacyjne kierunki kształcenia.

Wybierając się na studia pierwszego stopnia, jedynym dokumentem, jaki należy posiadać, jest świadectwo dojrzałości. W Akademii w Pułtusku każdy zainteresowany może ubiegać się o miejsce na takich kierunkach, jak:

  • administracja,
  • bezpieczeństwo narodowe,
  • Pedagogika,
  • Historia,
  • finanse i rachunkowość.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to bardzo ciekawe, popularne licencjackie kierunki studiów. Pułtusk, dzięki uczelni im. Aleksandra Gieysztora, daje jednak więcej, a mianowicie możliwość kształcenia na studiach drugiego stopnia w kierunkach takich jak: historia, politologia oraz pedagogika. Dodatkowo uczelnia ta oferuje studia podyplomowe z pedagogiki oraz studia jednolite magisterskie z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Jak można zauważyć, kierunki studiów w Pułtusku to bogata oferta, której daleko do monotematyki znanej chociażby z popularnych PWSZ-tów. Z pewnością każdy przyszły student, który niekoniecznie dobrze czuje się w wielkich, zatłoczonych miastach, znajdzie coś dla siebie w ofercie uczelni w Pułtusku.