Certyfikat z języka obcego
Rozwój

Certyfikat językowy – do czego może się przydać

Dziś język angielski jest obecny niemal wszędzie, a jego znajomość wymagana jest w niejednym zawodzie. Jednak sama umiejętność posługiwania się tym językiem, to może być za mało. Niejednokrotnie może okazać się, że pracodawca może poprosić o certyfikat, który będzie potwierdzał poziom, który kandydat zadeklarował w swoim CV.

Angielski do pracy

O ile 20 czy 30 lat temu znajomość języka angielskiego na wyższych stanowiskach była bardzo mile widzianą umiejętnością, o tyle dzisiaj nawet na stanowiskach niższego szczebla może być ona wręcz wymagana.

W celu potwierdzenia swoich umiejętności językowych, kandydat może zostać poproszony o przedstawienie certyfikatu. Jednym z popularnych egzaminów, po którego zdaniu otrzymuje się certyfikat jest TOEIC.

TOEIC w Lublinie można spróbować zdać np. w Columbus – Centrum Języków Europejskich. Warto jednak pomyśleć o wcześniejszym przygotowaniu się do tego egzaminu. Jego zadaniem jest ocena rzeczywistego poziomu, którym posługuje się w danym momencie podchodząca do niego osoba.

Kurs przed egzaminem

Nie każdy będzie potrzebował specjalnego przygotowania do egzaminu. Warto jednak zastanowić się, nad profesjonalnym przygotowaniem się do egzaminu TOEIC.

Niekiedy niektóre osoby udają się na kurs języka angielskiego, z zamiarem podejścia do tego egzaminu w dłuższej lub krótszej perspektywie czasu. Warto dać znać o tym prowadzącemu zajęcia, o ile cała grupa nie jest tworzona pod zdanie w przyszłości tego lub innego egzaminu.

Czy warto uczyć się angielskiego?

Obecnie wiele osób posługuje się językiem angielskim, w różnym stopniu zaawansowania. Jest to język, który umożliwia komunikację, niemal w każdym zakątku świata. Do tego w wielu międzynarodowych firmach, jest to język umożliwiający sprawną komunikację wśród członków zespołu, pochodzących z różnych krajów.

Posiadając odpowiedni certyfikat, może też być łatwiej znaleźć pracę za granicą. Honorowane w wielu krajach certyfikaty pozwalają na przedstawienie swojego poziomu angielskiego, co może ułatwić zdobycie pracy.