Bramy garażowe
Dom i Rodzina

Bramy garażowe – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów bram garażowych. Bramy garażowe można nabyć w kilku różnych wersjach. Mogą się one różnic sposobem otwierania, jak również oczywiście budową.

W ofercie spotkać można bramy rozwieralne, bramy rolowane, bramy segmentowe i bramy uchylne. Bramy uchylne (nazywane także płytowymi). Jest to najbardziej popularny typ bramy. Podczas otwierania bramy uchylnej konieczne jest miejsce przed garażem, ponieważ dolna jej część wysuwa się na zewnątrz. Dlatego też jeżeli posiadamy niewielki podjazd, lepiej nie wybierać tej opcji.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe (nazywane również sekcyjnymi). Bramy segmentowe można podzielić na boczne i górne. Podczas ich otwierania nie potrzebna jest zbyt duża ilość miejsca przed garażem, dlatego też stanowią doskonałe rozwiązanie także w garażach, przed którymi zrobiono tylko krótki podjazd. Bramy segmentowe sprawdzą się także w garażach, które wychodzą bezpośrednio na drogę. Są przy tym dużo szczelniejsze aniżeli bramy uchylne, dlatego też warto je zakładać w garażach z ogrzewaniem. Bramy segmentowe można również stosować w otworach, które mają łukowe nadproże.

Bramy rolowane

Bramy rolowane (nazywane inaczej żaluzjowymi). Bramy rolowane działają podobnie do rolet okiennych i zajmują mało miejsca. Są niezwykle wygodne w eksploatacji, niemniej nie każdy producent posiada je w swoim asortymencie. Bramy rolowane należy kupować od razu z napędem elektrycznym.

Bramy rozwieralne

Bramy rozwieralne to inaczej rzecz ujmując bramy otwierane na boki. Jest to najstarszy typ bramy, który w sklepach możemy spotkać coraz rzadziej. Można je oczywiście zamówić w specjalnym warsztacie. Otwarcie skrzydeł bramy wymaga dużo miejsca i nie zawsze możliwe jest zamontowanie napędu elektrycznego.

Gdy kupujemy bramę garażową nie zawsze to jej cena decyduje o zakupie. Bardziej istotne są jej cechy, takie jak dobry serwis, estetyka i niezawodność. Najbardziej istotnym kryterium, jeśli chodzi o wybór materiałów budowlanych jest to, jak bardzo mogą one obniżyć koszty eksploatacyjne budynku. Dlatego też klienci, którzy wybierają bramę do garażu, który znajduje się w bryle budynku, preferują zakup droższej, ale przy tym dobrze ocieplonej bramy, ażeby później móc oszczędzać na kosztach związanych z energią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.