magazyn samoobslugowy
Biznes

Brakuje ci miejsca do przechowywania rzeczy? Wynajmij magazyn samoobsługowy!

Zagracone mieszkanie to problem wielu osób. Nie każdy ma do dyspozycji dużą powierzchnię mieszkalną czy komórkę lokatorską lub garaż. Nie trzeba jednak pozbywać się rzeczy, aby odzyskać niezbędną do życia przestrzeń.

Masz za dużo rzeczy? To warto zrobić na początek!

Każdy, kto boryka się z kłopotem w postaci nadmiaru różnego rodzaju przedmiotów, powinien w pierwszej kolejności przeprowadzić staranną ich selekcję. Niektóre rzeczy najlepiej po prostu wyrzucić, sprzedać lub komuś oddać – zwłaszcza jeśli nie korzysta się z nich od co najmniej roku. Pozostały dobytek należy podzielić pod kątem częstotliwości użytkowania. To, co jest naprawdę niezbędne, niech zostanie w mieszkaniu. Z kolei rzeczy, po które sięga się rzadko czy wręcz sporadycznie, można przechować w magazynie samoobsługowym.

 Magazyn samoobsługowy – co to takiego?

Magazyn samoobsługowy to nic innego niż powierzchnia przeznaczona na wynajem i znajdująca się w większym obiekcie.  Firmy takie jak Kangu Self Storage specjalizujące się w omawianej usłudze oferują różnej wielkości magazyny. Wrocław, Warszawa, Poznań oraz inne duże miasta to obszary prowadzenia przez nie działalności – tutaj wynajem najbardziej się opłaca. Klient wynajmujący magazyn ma do niego dostęp przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Magazyn samoobsługowy – jak wynająć?

 Procedura najmu magazynu samoobsługowego jest prosta. Kluczowe znaczenie ma tu znalezienie oferty odpowiadającej indywidualnym wymogom. Wcześniejsza rezerwacja zwykle nie jest wymagana – jeżeli dana powierzchnia jest wolna, umowa najmu zawierana jest od ręki w biurze obsługi klienta wybranego usługodawcy. Przed jej podpisaniem trzeba zapoznać się z warunkami najmu, mając na względzie zapisy dotyczące m.in. rzeczy, których nie wolno trzymać w magazynach samoobsługowych.

Ile kosztuje wynajęcie magazynu samoobsługowego?

Opłata za wynajem magazynu samoobsługowego zależy od jego lokalizacji i metrażu, a także od długości najmu. Średnia stawka to ok. 100 zł netto miesięcznie – tyle w Polsce kosztuje wynajem boksu o powierzchni 1 m kw.