Stylowo urządzone biuro któe jest wizytówką firmy
Biznes

Biuro wizytówką firmy. W jakim stylu je urządzić i jakie kwiaty biurowe wybrać?

Biurko, komputer, drukarka, materiały biurowe, kilka szuflad i prawie gotowe. Tylko czy na pewno wystrój biura można pozostawić dowolności? Biuro spełnia szereg ważnych funkcji. Nawet jeśli jest w domu i służy freelancerowi bądź też nie jest odwiedzane przez kontrahentów warto przemyśleć, jak je urządzić.

Biuro wizytówką firmy. W jakim stylu je urządzić?

Biurko, komputer, drukarka, materiały biurowe, kilka szuflad i prawie gotowe. Tylko czy na pewno wystrój biura można pozostawić dowolności? Biuro spełnia szereg ważnych funkcji. Nawet jeśli jest w domu i służy freelancerowi bądź też nie jest odwiedzane przez kontrahentów warto przemyśleć, jak je urządzić. Detale oraz styl biura mają wpływ na efektywność pracy i to czy w ogóle ma się chęć do pracy. Gdy w biurze pojawiają się klienci i kontrahenci to jest ono wizytówką firmy. Dlatego warto wiedzieć, które style są obecnie popularne?

Rodzaj działalności determinuje styl?

Trudno jest wyobrazić sobie kolorowe, opatrzone oryginalną grafiką biuro doradcy podatkowego bądź radcy prawnego. Podobnie agencji marketingowej w tradycyjnym stylu. Biuro jest wizytówką firmy, to ono wpływa na pierwsze wrażenia kontrahenta. Budzi pozytywne skojarzenia i zachęca do dłuższych rozmów albo do jak najszybszej ucieczki. Biuro można urządzić w różnych stylach, warto pod uwagę wziąć kilka elementów. Są to przede wszystkim branża, kultura organizacyjna firmy, grupa docelowa (kto będzie odbiorcą usług) i nasze preferencje.

Detale budują spójną całość

Biuro można urządzić w różnych stylach, co ułatwiają artykuły biurowe dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i pod wieloma postaciami. Jakie style są najpopularniejsze?

  • Styl zbliżony do domowego- przytulny, ciepły. Do biur weszły tekstylia, dywany, kanapy i poduszki.
  • Styl skandynawski (minimalistyczny)- chłodny, ale przyjazny człowiekowi. Bazuje na naturalnych materiałach i jasnych kolorach.
  • Styl industrialny- surowy, nowoczesny i bardzo popularny w ostatnich latach. Styl przemysłowy bazuje na ścianach z cegły, podwieszanych sufitach, dużych lampach, metalowych meblach.

Biuro możesz też urządzić w tradycyjnym bądź futurystycznym stylu. Opcji jest wiele, natomiast najważniejszą zasadą jest, by wszystko do siebie pasowało. Możesz łączyć style, ale istotne jest by wyposażenie i materiały biurowe tworzyły spójną całość. Biuro, które składa się z przypadkowych sprzętów, mebli i dodatków niekoniecznie będzie najlepszą wizytówką firmy. Zadbaj także o porządek w dokumentach, w tym celu najlepiej zastosować segregatory biurowe, spinacze, teczki itd.

Przyjazne biuro – o co zadbać i jakie kwiaty wybrać?

Pracownik, który czuje się w miejscu pracy komfortowo, pracuje wydajniej. Co jest z zyskiem dla firmy. Pracy przy komputerze sprzyja zieleń, kwiaty. Wybierając kwiaty do swojego biura postaw na te, które oczyszczają powietrze a jednocześnie nie wymagają specjalnej opieki. Idealne kwiaty do biura to:

  • dracena,
  • palma koralowa,
  • figowiec benjamina,
  • zamiokulus,
  • skrzydłokwiat,
  • zielistka.

Twórczej kreatywności zarówno styl skandynawski jak i styl awangardowy, i industrialny. Obecnie pracownicy oczekują od miejsca pracy czegoś więcej niż biurka z monitorem i klawiaturą. Chcą się czuć komfortowo w pracy, a przy tym ciesząc wzrok ładnym wnętrzem. Coraz częstszym widokiem w biurach jest tzw. rest room, gdzie pracownicy mogą się integrować i spędzić przerwę w osobnym specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Jeżeli masz duży metraż do zaaranżowania to warto pomyśleć o przygotowaniu dla pracowników specjalnego rest roomu z udogodnieniami jak sofa, tv i ciekawa branżowa prasa.

Bez względu na styl, biuro powinno być miejscem przyjaznym dla ludzi.