Whisky na stole w półciemnym pomieszczeniu
Dom i Rodzina

Alkohol online bez wychodzenia z domu? To bardzo popularne!

Rok 2020 pokazuje nam dobitnie, jakie znaczenie w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa mają zakupy online. Ich popularność rośnie, są bezpieczne, wygodne i dają znacząco większy wybór kupującym, niż to, co czeka na nich w lokalnych sklepach. Wyjątkiem nie są alkohole. Online kupimy wiele ciekawych trunków, także tych z różnych stron świata!

Alkohol online a poszerzanie horyzontów smakowych

Każdy, kto ceni za smak dobre wino czerwone, whisky czy rum, z czasem wyrobi sobie swój osobisty top. Wówczas sięga się tylko po te butelki, które znamy i cenimy. W przypadku mniejszych, lokalnych sklepów osiedlowych może to wynikać zwyczajnie z braku szerokiego asortymentu – wówczas bierzemy co jest. W obu przypadkach ograniczamy się do kilku gatunków lub rodzajów alkoholi. A przecież świat jest bogaty kulturowo i etnicznie, w różnych miejscach świata czekają na nas alkohole o zaskakującym smaku i historii. Działają one jak każdy sklep internetowy, oferują szybką dostawę pod drzwi i olbrzymi wybór.

Dostawa alkoholu do domu – jak zamawiać?

Chcąc zamówić alkohole online, można skorzystać z dwóch opcji. Pierwszą są wcześniej wspomniane zakupu w sklepach internetowych. Możemy wykorzystać szeroki asortyment trunków. To opcja nie tylko dla kolekcjonerów i entuzjastów whisky, rumu czy koniaku, czyli alkoholi bardziej wyszukanych, ale także dla osób, które mają ochotę nieco poeksperymentować. Alkohole online stają się także coraz bardziej popularne jako miejsce zakupu niezobowiązujących prezentów. W wielu sklepach tego typu możemy zamówić alkohol online zapakowany w drewnianą skrzyneczkę lub w inny elegancki sposób. Dobrej klasy whisky, czerwone wino lub koniak to od sprawdzony gift, w tym także w relacjach biznesowych.

Fot. Najpopularniejsze wina różowe

Alkohole online dostarczane są jak każdy towar zamawiany w sklepach internetowych. Jest to bezpieczna i wygodna forma zakupu, zamówienie dostajemy pod same drzwi, jednak nie natychmiast. Czas wysyłki i dostawy kurierskiej obowiązuje jak w przypadku innych towarów (zazwyczaj 1-3 dni robocze), a nie jak np. w przypadku zamówień gastronomicznych.

Zamawianie na telefon?

Drugą opcją jest złożenie zamówienia na zakupy w formie telefonicznej. W wielu miastach w Polsce działają punkty, które realizują zamówienia zakupów na dowóz. Są to zarówno produkty spożywcze i chemiczne, jak i towary takie jak alkohole czy wyroby tytoniowe. Możliwość zamówienia alkoholu z dostawą pod drzwi, bez wychodzenia z domu to całkiem ciekawa opcja i widać wyraźny wzrost zainteresowania takimi usługami w polskich miastach.

Na koniec warto przypomnieć, że alkohole online nie należą do wyjątków i sprzedawane są wyłącznie osobom, które ukończyły 18 rok życia. W przypadku zamówień w sklepie z alkoholem online lub telefonicznego zamówienia zakupów zostanie przeprowadzona standardowa weryfikacja wiekowa.