Ikona instagrama
Rozwój

6 metod jak zdobyć więcej lajków na Instagramie

Spędzasz godziny na planowaniu i tworzeniu treści na Instagram. Jesteś pewny jakości swojego contentu, ale otrzymujesz zaledwie kilka Instagram likes i komentarzy od garstki obserwujących. Czy ten scenariusz jest Ci znajomy? Jeśli tak, z pewnością zastanawiasz się, jak zdobyć więcej lajków i obserwujących. Oto 6 porad, jak zdobyć like i rozwinąć swoją markę przez aplikację Instagram.

 1. Zoptymalizuj swoje bio

Wykorzystaj w pełni te 150 znaków. Twoja biografia na Instagramie mówi potencjalnym obserwatorom, kim jesteś i jakie działania promujesz i pomoże Ci zwiększyć ilość like Instagram.

Twoja biografia na Instagramie powinna zawierać:

  • Jasny opis tego, co robisz;
  • Szczyptę oryginalności i Twojego indywidualnego charakteru;
  • Wezwanie do działania (zrób zakupy, przeczytaj więcej, skontaktuj się z nami itp.)
  • Podaj link in-bio.

Twój link in-bio to jedyny link, który można kliknąć Instagramie, więc używaj go mądrze. Jeśli chcesz skopiować link do swoich innych kanałów, np. na Facebooku czy Youtubie, i wkleić go na Instagramie, to Twoje bio jest właśnie miejscem, aby to zrobić. Niektóre firmy zawierają standardowy link do swojej witryny, podczas gdy inne zmieniają go regularnie, aby odzwierciedlić najnowsze posty. Ale jeśli chcesz sobie to ułatwić, możesz skorzystać z różnorodnych narzędzi, dzięki którym będziesz mógł m.in. zaplanować zmianę linku in-bio.

2. Znajdź najlepszy czas na publikowanie postów na Instagramie

Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy publikować posty na Instagramie, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Istnieją jednak sposoby na określenie idealnych czasów dla swoich obserwujących.

Dzięki różnorodnym narzędziom analitycznym, takim jak Instagram Insights, można dowiedzieć się, kiedy Twoi odbiorcy są online. Powinieneś także rozważyć, kiedy Twoje treści będą najbardziej odpowiednie. Na przykład film z przepisem kulinarnym krok po kroku może działać lepiej poza godzinami pracy, ponieważ ludzie chętniej gotują. Z drugiej strony post w kawiarni może dobrze działać około 14.00, gdy ludzie przechodzą popołudniowy kryzys. Eksperymentuj z różnymi czasami publikacji i śledź zaangażowanie.

3. Postuj konsekwentnie, aby zdobyć na Instagramie lajki

Minimum, które powinno się osiągać, aby utrzymać bazę obserwujących i przyciągnąć nowych, to 4 posty tygodniowo. Ale zalecane jest publikowanie co najmniej raz dziennie. Marki, które regularnie pojawiają się w postach na Instagramie, uzyskują najlepsze wyniki.

Konsekwencja jest kluczowym elementem, dzięki któremu Twoje posty będą widoczne. Jeśli są one regularnie udostępniane i zwiększają zaangażowanie, algorytm Instagrama prawdopodobnie pokaże Twoje posty w górnej części kanałów Twoich obserwujących.

Oczywiście jakość jest zawsze ważniejsza niż ilość. Częstsze publikowanie niekoniecznie przekłada się na wyższe wskaźniki zaangażowania.

4. Dowiedz się, jak działa algorytm Instagrama

Zapomnij o tym, jak pokonać algorytm Instagrama. Zamiast tego skup się na nauce korzystania z systemu na swoją korzyść.

Istnieje sześć czynników, które określają, co pojawia się na osi czasu każdej osoby: zainteresowanie, terminowość, relacje, częstotliwość, obserwowanie i sposób użytkowania.

Oto krótkie podsumowanie tego, do czego odnosi się każdy z tych czynników:

  1. Zainteresowanie: Jak bardzo Instagram myśli, że dana osoba polubi post na podstawie wcześniejszej aktywności
  2. Terminowość: jak aktualny jest post
  3. Relacje: Konta, z którymi dana osoba regularnie nawiązuje relację
  4. Częstotliwość: jak często dana osoba korzysta z aplikacji Instagram
  5. Obserwowanie: Posty z kont, które obserwuje dana osoba
  6. Sposób użytkowania: Ile czasu osoba spędza na Instagramie.

Algorytm Instagrama ma na celu wyświetlenie najlepszej treści dla każdego indywidualnego użytkownika. Tak więc, chociaż sześć oddzielnych czynników może wydawać się trudnym do ogarnięcia, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest konsekwentne tworzenie wysokiej jakości treści. Wielu obserwatorów może dzięki temu zacząć przeglądać zdjęcia na Twoim koncie na podstawie polubień znajomych.

5. Eksperymentuj z różnymi rodzajami treści

Instagram to znacznie więcej niż zdjęcia. Przez lata aplikacja wprowadziła wiele sposobów udostępniania treści na platformie. Mieszanie go z różnymi rodzajami treści to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie większej liczby obserwujących na Instagramie, ponieważ daje to szansę na dotarcie do szerszego grona ludzi i nawiązanie z nimi kontaktu.

Pamiętaj: Algorytm przygląda się zainteresowaniom i stara się pokazać ludziom typy treści, z którymi najczęściej wchodzą w interakcję. Tak więc, jeśli jedna osoba lubi i komentuje Insta Rolki częściej niż inne typy postów, prawdopodobnie zobaczy więcej Rolek na swoim feedzie. Ktoś inny częściej wchodzi w interakcję z postami ze stories i wówczas zobaczy więcej tego typu treści na swojej osi czasu.

Każdy rodzaj treści ma zalety. Na przykład, Instagram Reels mają przewagę, ponieważ są najnowszym typem treści, a Instagram zawsze aktywnie promuje nowe funkcje. Opcja ta na Instagramie pojawiłą się w 2020 r. i dostępna jest już dla wielu polskich użytkowników – warto więc się nią zainteresować już teraz.

6. Like Instagram – zdobywaj lajki na Instagramie w łatwy sposób!

Wymienione sposoby powinny pomóc Ci zdobyć popularność. Oczywiście zawsze pozostaje Ci opcja, jaką jest kupowanie polubień, co jest polecane szczególnie w przypadku nowych kanałów, a otrzymane lajki mogą pomóc Ci w szybki sposób rozwinąć skrzydła. Być może też szybko zawrzesz pierwszą współpracę biznesową? Pamiętaj – firmy chętniej współpracują z influencerami mającymi tysiące polubień. Im więcej polubień masz, tym większa szansa, by pozyskiwać nowe like.

Sprawdzone lajki na Instagramie kupisz u firmy z długim marketingowym doświadczeniem – sprawdź na przykład usługę like Instagram od Wypromowani. Zakup lajków pozwoli Ci na skuteczną promocję swoich zdjęć, filmów i całej twórczości!