Kobieta przy biurku
Rozwój

5 kroków do sukcesu w życiu – kobieta w biznesie

„Kobiety są dyskryminowane w biznesie, nikt nie traktuje ich poważnie. Dlatego poczekam ze swoją firmą, aż zmieni się podejście do kobiet. Ewentualnie nie założę firmy, bo nie ma sposobu na sukces.” Ile kobiet tak myśli? Nie wiadomo.

Rzeczywistość nie zostawia złudzeń, uzyskałyśmy prawa wyborcze 100 lat temu,. Dla przykładu panie z krajów takich jak Irlandia (1922), Szwecja(1921), Hiszpania(1931) czy Szwajcaria(1971!) czekały jeszcze kilka lat. Więc dlaczego w biznesie jesteśmy tak mało aktywne?

Co się odwlecze to nie uciecze

Kobieta na szczyciePrawda wygląda tak, że to od nas, samych kobiet zależy czy ruszymy się, weźmiemy sprawy w swoje ręce i zaczniemy działać. Startu w biznesie nie ma sensu uzależniać od tego czy organizacje feministyczne zmienią pogląd społeczeństwa. To po prostu tłumaczenie własnego lenistwa. Kobiety przedsiębiorcze same szukają rozwiązań, sposobów realizacji pomysłu i zmieniają otaczający je świat.

Jak zacząć

Najwięcej trudności jest na początku, ale to nie prawda. Później jest ich o wiele więcej, tylko z czasem uczymy się jak sobie z nimi radzić. Oto z czym musimy się zmierzyć, aby mogło się udać:

  • pomysł na biznes;
  • szukanie informacji, wsparcia (spotkania eventowe, szkolenia etc.);
  • biznes plan czyli jak widzę siebie i firmę w przyszłości;
  • strategia biznesu czyli co muszę zdobyć, aby osiągnąć każdy z wyznaczonych etapów rozwoju;
  • start.

Prowadzone są organizowane eventy i spotkania specjalnie dla kobiet przez panie z kręgów biznesu. To daje poczucie przynależności. W takich miejscach warto nawiązywać przyjaźnie, które mogą zaprocentować w przyszłości.

Jak rozwija się biznes

W rozwijaniu biznesu nauczmy się nie tylko korzystać z okazji jakie często się nam pchają w ręce, ale też używać dostępne technologie i możliwości. Drugim ważnym aspektem jest marketing i wizerunek w Internecie. Warto wiedzieć też o kilku sprawach:

  • wygląd profilu prywatnego na portalach społecznościowych, publikowane zdjęcia czy udostępniane posty też rzutują na opinię firmy;
  • wynajem biura wirtualnego w Warszawie czy innym dużym mieście pozwoli nam na uzyskanie prestiżowego adresu firmy, z czasem będzie konieczność poszukania biura na wynajem;
  • dobra nazwa, profesjonalna strona internetowa, sprawiają, że firma jest bardziej godna zaufania;
  • większość naszego kapitału powinniśmy poświęcić na marketing;
  • wiedza, prowadząc swoją firmę trzeba cały czas się rozwijać aby nie popełniać kosztownych pomyłek.

Nie musimy od razu zakładać działalności gospodarczej możemy skorzystać z możliwości jaką daje konstytucja biznesu i prowadzić działalność nierejestrowaną. Także warto sprawdzić jakie formy prowadzenia firmy są dla nas korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.