Gra w Chińczyka jako sposób na nudę
Dom i Rodzina Technologia

3 gry, które pokochają Twoi znajomi!

Gry planszowe przeżywają swój renesans. Jest ich mnóstwo – różnią się tematyką, zasadami, estetyką i poziomem trudności. Jak wybrać taką, która przypadnie do gustu Tobie i Twoim znajomym? Przedstawiamy 3 gry, które możesz wykorzystać na następnej imprezie!

1. Imprezowa ruletka

Emocje dorównujące tym przeżywanym w kasynie bez wychodzenia z domu? Takie wrażenia zapewni wam imprezowa ruletka. Jak w to grać? Każdy z Was po kolei kręci ruletką i wrzuca kulkę, która ląduje na polu oznaczonym cyfrą oraz kolorem. Nigdy nie wiadomo, co z niej wyniknie – pijesz do dna albo wcale. Zasady są proste, a gra nie wymaga skupienia. Możecie grać w nią nawet w 16 osób.

2. Koło alkofortuny

Pamiętasz, jak podczas oglądania rodzinnych teleturniejów, uczestnicy kręcili kołem i z wyczekiwaniem czekali, co przyniesie im ślepy los? Wszyscy wtedy wstrzymywali oddech i z dreszczykiem emocji oczekiwali rezultatu – uda się wygrać samochód, a może gracz odejdzie z pustymi rękoma? Z kołem alkofortuny możesz powtórzyć te emocje na domówce! Zasady gry? Banalne! Kręcisz kołem i czekasz, co tym razem zgotuje Ci los. Możesz wypić do dna, wcale albo wziąć tylko łyczka. Zabawa na pewno rozrusza nawet najsztywniejsze towarzystwo!

3. Imprezowa wieża

Znasz grę Jenga? Wyobraź sobie, że może być jeszcze trudniejsza i jeszcze ciekawsza. Oprócz standardowego wyciągania klocków z wieży, w taki sposób, aby nie zburzyć konstrukcji, na niektórych elementach znajdują się polecenia, które sprawią, że pod koniec gry możecie już nie pamiętać jej początku! Ta alkoholowa gra idealnie nada się, aby rozruszać niezbyt udaną imprezę. Nigdy nie wiadomo, kto natrafi na klocek z poleceniem i co będzie musiał zrobić – dwie kolejki pod rząd, a może skażesz na to kolegę z lewej strony? Niektórzy mogą nie wyjść z tego trzeźwi.

Gry mogą urozmaicić imprezę i spowodować, że wcześniej niezbyt rozrywkowe towarzystwo, zacznie nadawać na tych samych falach. Gry alkoholowe nie mają trudnych zasad, więc na pewno sprawia wiele radości wszystkim Twoim znajomym!