Kobieta uczy się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Wyższa szkoła w Pułtusku – dlaczego warto studiować w mniejszym mieście?

Dla wielu osób rozpoczęcie studiów oznacza wyjazd do jednego z dużych miast akademickich, w których znajduje się wiele uniwersytetów i szkół wyższych. Niektórzy nie mają jednak takiej możliwości. Czy oznacza to, że muszą rezygnować z edukacji na najwyższym poziomie? Jak się okazuje, niekoniecznie. W wielu mniejszych ośrodkach istnieje dobra szkoła wyższa. Pułtusk jest jednym z takich miast. Sprawdźmy więc, dlaczego warto tu studiować.

Jaką szkołę wyższą znajdziemy w Pułtusku?

Z racji wielkości Pułtuska, szkół wyższych nie ma w mieście wiele. Niemniej te, które działają na terenie tego miasta, są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających studentów. Jedną z nich jest Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora w Pułtusku – filia Akademii Finansów i Biznesu Vistula. To szkoła wyższa w Pułtusku, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów. Nie ma w tym nic dziwnego – oferuje ona bowiem wiele praktycznych i przyszłościowych kierunków, takich jak: finanse i rachunkowość, pedagogika, administracja, historia czy bezpieczeństwo narodowe.

Różnorodne formy studiowania

Wspomniana szkoła wyższa w Pułtusku dopasowuje się w pełni do potrzeb i oczekiwań studentów. Dzięki temu mamy możliwość studiowania w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Na uczelni tej można ukończyć studia I i II stopnia, studia podyplomowe i doktoranckie. W ofercie dostępne są również jednolite studia magisterskie. Każdy studiujący może więc znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie, dzięki któremu pogodzi naukę np. z pracą zawodową.

Możliwość nauki online

To jednak nie wszystko. Nowoczesne rozwiązania, jakie oferuje ta szkoła wyższa w Pułtusku, sprawiają, że studenci mogą uczyć się również zdalnie, korzystając z dostępu do Internetu. Uczelnia robi wszystko, by zdobywanie wiedzy było nie tylko jak najbardziej atrakcyjne, ale również efektywne. Liczne zdobyte przez nią nagrody potwierdzają, że jest to możliwe.

Nowoczesna uczelnia dopasowana do potrzeb studentów

Uczelnie w mniejszych miastach mogą być równie innowacyjne, co te w dużych ośrodkach. W wyższej szkole w Pułtusku znajdziemy doskonale wyposażone sale wykładowe, laboratoria, sale do ćwiczeń, w pełni elektroniczną bibliotekę oraz nowoczesne wyposażenie ułatwiające studentom codzienność. Co więcej, jest to również miejsce, w którym pracuje wyspecjalizowana, doświadczona kadra, umiejąca skutecznie przekazywać wiedzę. Poziom nauczania jest więc naprawdę wysoki.

Co jeszcze daje nam studiowanie w mniejszym mieście?

Wybierając mieszczącą się Pułtusku szkołę wyższą, mieszkańcy tego miasta mogą pogodzić swoje obowiązki ze studiowaniem, nie muszą również wynajmować mieszkania czy pokoju. Ci ze studentów, którzy mieszkają poza granicami miasta, również mogą sporo zaoszczędzić, ze względu na znacznie tańszy wynajem mieszkań oraz niewielkie opłaty za studia (w porównaniu do Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania).

Podsumowując, jeśli chcemy studiować, nie jest ważne w jakim mieście znajduje się wybrana przez nas szkoła wyższa. Pułtusk jasno dowodzi, że nawet w mniejszych miejscowościach możemy liczyć na naprawdę wysoki poziom kształcenia.