cień do powiek

Technik usług kosmetycznych – uzyskaj zawód w szkole policealnej

Interesujesz się kosmetykami? Chcesz pracować w salonie kosmetycznym lub Spa, a może otworzyć własny biznes? W takim przypadku pomysł o zdobyciu wykształcenia w kierunku, który Cię fascynuje. W spełnieniu planów pomoże Ci szkoła policealna prowadząca zajęcia w kierunku jak technik usług kosmetycznych.

Kim jest technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych jest osobą, która zgodnie z przepisami ma uprawnienia umożliwiające jej wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04.).

Osoba z takim tytułem zawodowym może prowadzić różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeznaczone na twarz, ciało, dłonie czy stopy. Może ona prowadzić zabiegi pielęgnacyjne, ale również wykonywać makijaż. Dzięki swojemu przygotowaniu może zapewnić wysoką jakość świadczonych usług.

Po uzyskaniu takiego tytułu można pracować w salonie kosmetycznym oraz w innych zakładach pracy poszukujących kosmetyczek. Także można pracować za granicą. Inna opcja to założenie własnego biznesu.

Technik usług kosmetycznych – szkoła policealna

Aby uzyskać przygotowanie do pracy jako technik usług kosmetycznych, należy ukończyć szkołę policealną. Nauczanie odbywa się wtedy w trybie zaocznym, czyli w weekendy. Trwa ono najczęściej 2 lata.

Program nauczania obejmuje zajęcia praktyczne oraz teoretyczne w różnych tematach. Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, który organizowany jest w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Po jego zaliczeniu można otrzymać świadectwo MEN oraz tytuł zawodowy technika usług kosmetycznych.

Jak wybrać dobrą szkołę policealną?

Gdy chodzi o zdobycie zawodu jak technik usług kosmetycznych Kraków zaprasza do skorzystania z ofert wielu szkół. Do dyspozycji są również te, które już od wielu lat zajmują się prowadzeniem zajęć w kierunku technika usług kosmetycznych i mają wiele pozytywnych opinii.

Przy wyborze szkoły warto zwrócić uwagę na zakres programowy, na certyfikaty, jakie można uzyskać podczas nauki, a także na opinie – są one dostępne w internecie.

Czego potrzeba, aby się zapisać?

Jeżeli chcesz rozpocząć edukację w kierunku technika usług kosmetycznych, w takim przypadku konieczne będzie przygotowanie świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do pracy w tym zawodzie.

Aby zapisać się do szkoły policealnej, nie jest potrzebna zdana matura. To duży plus dla osób, które do niej nie podchodziły albo nie zaliczyły egzaminu.

Dokładne informacje o zasadach i terminach rekrutacji na zajęcia można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych szkół.