Żółte koparki stoją przy placu budowy
Rozwój

Szkolenia zawodowe dla branży budowlanej – dlaczego warto podnosić kwalifikacje?

Rozwój zawodowy ceniony jest w każdej branży, jednak w budowlanej – szczególnie. Tu wykwalifikowani pracownicy są na wagę złota! Szkolenia zawodowe to prosty i jednocześnie skuteczny sposób na podnoszenie swoich kwalifikacji. Dlaczego kursy zawodowe są w tej branży tak istotne oraz jakie szkolenia zawodowe warto wybrać?

Szkolenia zawodowe – zainwestuj w swoją przyszłość!

Branża budowlana to nieustanne zmiany. Wprowadzenie nowych technologii czy nowelizacji przepisów wiąże się z koniecznością przyswojenia dodatkowej wiedzy i umiejętności. Im bardziej wykwalifikowany pracownik, tym lepsze oferty na rynku pracy – nie tylko w branży budowlanej. Pracodawcy szukają osób z konkretnymi umiejętnościami, przy czym liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również potwierdzenie znajomości zagadnień z danej dziedziny. Szkolenia zawodowe to doskonały sposób na to, by uzyskać certyfikaty w obszarach szczególnie cenionych w branży budowlanej. Kurs na rusztowania czy operatora koparki zakończony uzyskaniem państwowych uprawnień stwarza nowe możliwości zarówno pracownikom z doświadczeniem, jak i osobom zainteresowanym zmianą branży czy podjęciem pierwszej pracy. Jeśli chcesz szybko uzyskać cenione na rynku pracy umiejętności, szkolenia zawodowe to strzał w dziesiątkę! Warto wspomnieć przy tym o zarobkach: wykwalifikowani pracownicy mogą liczyć na wyższe pensje, dlatego podnoszenie kompetencji to świetny sposób na awans zawodowy i wyższe wynagrodzenie.

Szkolenie zawodowe

Jakie szkolenia zawodowe wybrać?

Jeśli chodzi o branżę budowlaną, największą popularnością cieszy się szkolenie na operatora koparki oraz kurs na rusztowania. Powód jest prosty: pracodawcy stale szukają pracowników posiadających uprawnienia do prowadzenia koparko-ładowarek oraz montażu, obsługi i demontażu rusztowań. W końcu są to prace wykonywane na co dzień na każdej budowie, ale nie tylko. Kurs na operatora koparki otwiera wiele ścieżek kariery w różnorodnych branżach, a mając ukończony kurs na rusztowania znajdziesz pracę w wielu firmach – nie tylko tych związanych z budownictwem. Niezależnie od tego, na który z kursów się zdecydujesz, warto zwrócić uwagę na jakość prowadzonych zajęć. Nie wszystkie szkolenia obejmują rozbudowaną część praktyczną, a niektóre kursy nie kończą się egzaminem umożliwiającym zdobycie państwowych uprawnień. Korzystaj zatem z usług renomowanych ośrodków szkoleniowych i wybieraj szkolenia, które przyniosą Ci realny zysk oraz będą inwestycją w dalsze życie zawodowe.

Szkolenie zawodowe

Kurs na operatora koparki – co musisz wiedzieć?

Kurs „operator koparko-ładowarki” to jedno z tych szkoleń, które otwiera przed Tobą zupełnie nowe ścieżki kariery: po uzyskaniu uprawnień możesz pracować w branży budowlanej, ale również w żwirowniach i piaskowniach, kopalniach czy nawet… w ogrodnictwie. Przede wszystkim jednak możesz liczyć na pracę na wielu placach budowy czy przy tworzeniu i remoncie dróg. Kurs operator koparko-ładowarki obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną: podczas szkolenia nauczysz się kompleksowej obsługi koparki oraz poznasz najważniejsze zagadnienia z zakresu BHP. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane: aby przystąpić do kursu należy jedynie ukończyć 18 lat oraz posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy operatora koparko-ładowarki. Po szkoleniu następuje egzamin, którego zdanie gwarantuje otrzymanie książeczki operatora maszyn roboczych, potwierdzającej uprawnienia do wykonywania zawodu. Kurs na operatora koparki to świetna propozycja zarówno dla osób szukających pierwszej pracy, jak i pracowników zainteresowanych poszerzaniem swoich kompetencji.

Szkolenie zawodowe

Kurs na rusztowania – kiedy warto go ukończyć?

Do pracy jako montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych może przystąpić jedynie pracownik, który ukończył specjalistyczne szkolenie – rusztowania są przecież montowane na wysokości, a niewłaściwie rozstawione czy użytkowane stanowią ogromne zagrożenie. Kurs na rusztowania umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu montażu rusztowań budowlanych oraz uprawnień, które wydaje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy. Znając zasady montażu i demontażu oraz posiadając książeczkę operatora możesz ubiegać się o pracę na budowach, w branży remontowej, przy renowacjach oraz obsłudze scen na imprezach masowych. Aby rozpocząć kurs na rusztowania wymagane jest ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy montażysty rusztowań. To szkolenie dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w branży budowlanej (i nie tylko), ale również dla doświadczonych pracowników zainteresowanych awansem zawodowym.