Osoby na szkoleniu siedzą w sali

Szkolenia Agile dla HR – czy warto się zainteresować?

Współczesne firmy doskonale wiedzą, że same inwestycje w sprzęt i technologię nie wystarczą. Trzeba także inwestować w uczestników organizacji, którzy są niezwykle ważnym jej elementem. warto znaleźć sposób czy podejście, które skupia się na wartości, jaką wnoszą poszczególne osoby w firmie. Przykładem takiego podejścia jest Agile, czyli mindset, w którym człowiek jest w centrum.

Czym jest Agile?

Jest to mindset, czyli pewien sposób myślenia, który pozostaje wspólny dla grupy osób pracujących w podejściu. W ten sposób z mindsetu wypływają wartości, jakimi kierują się osoby pracujące w tym podejściu. W przypadku mindsetu Agile, głównymi wartościami jakie spotykamy jest:

• skupienie,
  • otwartość,
  • szacunek,
  • zaangażowanie,
  • odwaga.

Nie da się ukryć, że dużą rolę w tym mindsecie odgrywa transparentność, adaptacja i przede wszystkim zaufanie w zespole.

Gdzie można wykorzystać Agile mindset?

Zastosowań dla Agile jest wiele. Początkowo dotyczyło to głównie firm, które skupiały swoją działalność wokół realizacji projektów, np. firm z branży IT. Dzisiaj świadomość, że wiele działań w firmach o różnych profilach również jest projektami, sprawia, że Agile może znaleźć zastosowanie w różnych organizacjach i na różnych szczeblach, jak również w zróżnicowanych działach.

Dzięki temu można znaleźć z zakresu Agile szkolenia dla HR czy szkolenia z zarządzania projektami. Oczywiście takie szkolenia powinny być dopasowane do konkretnej grupy odbiorców, aby szkolenie Agile było jak najbardziej komplementarne i przyniosło możliwie wymierną korzyść.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia Agile?

Przede wszystkim na to, czego można się nauczyć. Wiąże się to z zakresem materiału, jak również z tym, kto będzie prowadzącym. Bardzo dobrze byłoby, gdyby była to osoba mająca zarówno szeroką wiedzę z zakresu Agile, ale także posiadała doświadczenie w jej stosowaniu w praktyce.

Forma również nie jest bez znaczenia. Nie każdy może mieć możliwość jeżdżenia na szkolenia w wyznaczone miejsca, zwłaszcza gdy trzeba zrobić to całym zespołem. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem mogą się okazać szkolenia on-line. W ten sposób można zaoszczędzić czas i paliwo, a mimo to zyskać wartościową wiedzę i posiąść nowe umiejętności.

Wybierając firmę szkoleniową, dobrze jest zapoznać się z opiniami o niej, jak również rekomendacjami klientów, którzy ze szkoleń skorzystali. W ten sposób może być nam łatwiej podjąć decyzją – biorąc pod uwagę wymienione wcześniej dwa aspekty.