Uczniowie w szkole policealnej
Kierunki studiów

Szkoła policealna, z której warto skorzystać!

Na naukę nigdy nie jest za późno. Zamiast rezygnować ze swych marzeń lepiej uzupełnić wykształcenie. W dzisiejszych czasach odpowiednie wykształcenie otwiera drogę do wymarzonej pracy i kariery zawodowej. Szkoła policealna to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się rozwijać, dokształcać i  poszerzać horyzonty. Szkoły policealne podnoszą kwalifikacje zawodowe i uczą praktycznego wykonywania zawodu. Czynią nas pewniejszymi siebie i przygotują do podjęcia pracy. Szkoły policealne przyjmują uczniów i kształcą ich na kierunkach takich jak: technik bezpieczeństwa, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny czy opiekunka środowiskowa.

Co oferuje szkoła policealna?

Oferta szkoły policealnej jest różnorodna i bardzo rozbudowana. Jest to idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie mają wyuczonego zawodu. Szkoły policealne to również możliwość nauki dla osób, które ukończyły technikum i chcą zdobyć drugi zawód. W szkole policealnej panują komfortowe warunki. W bardzo krótkim czasie można zyskać nowy zawód, który pozwoli znaleźć dobrze płatną pracę.

Kierunki medyczne cieszą się dużym zainteresowaniem

Na rynku pracy wciąż brakuje absolwentów kierunków medycznych. Szkoła policealna w swojej ofercie posiada różne medyczne kierunki. Asystentka stomatologiczna, opiekun medyczny, a nawet technik sterylizacji medycznej. Dużą popularnością cieszy się również kierunek: technik masażysta. Osoba, która ukończy taki kierunek, będzie znała wszystkie metody i techniki wykonywania masażu. Zarówno rehabilitacyjnego, jak i relaksującego. Dodatkowo będzie umiała wykonać podstawowe lecznicze ćwiczenia przy uwzględnieniu stanu zdrowia pacjenta.

Florysta, czyli zawód kreatywny

Zawody kreatywne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Szkoły policealne oferują kierunki kształcące przyszłych florystów, a więc osób, które tworzą kompozycję z roślin ciętych. Ukończenie szkoły pozwoli na podjęcie pracy w kwiaciarni lub otworzenie własnej pracowni florystycznej. Uczestnik kierunku nabędzie wiedzę z zakresu materiałoznawstwa roślinnego oraz nieroślinnego. Poszerzy swoją wiedzą na temat historii sztuki oraz dekoracji roślinnych. Wykwalifikowana kadra poprowadzi zajęcia z zakresu teorii barw i plastycznej kompozycji.

Wartościowe zaświadczenia

Na zakończenie nauki organizowane są państwowe egzaminy, a także wydawane są zaświadczenia na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zdobyte osiągnięcia uhonorują wszystkie organy administracji państwowej. Będą one również wartościowe dla przedsiębiorców sektora prywatnego.